KINTEX kolejne targi w dobie COVID-19 za nami

Dodane przez: | 19 maja 2020

KINTEX

Ponad 45 000 odwiedzających przybyło na wystawę KINTEX w Korei Południowej. Wystawcy byli bardzo zadowoleni z liczby i jakości odwiedzających.

– Myśleliśmy, że mniej osób odwiedzi wystawę, ale doświadczyliśmy większej liczby kupujących, ponieważ była to pierwsza wystawa budowlana w tym roku – mówi Frank Yang, dyrektor Kintex.

Przy ścisłej współpracy między obiektem, a organizatorem wydarzenia mogą się odbywać w erze COVID 19.

Korea Południowa jako kolejne państwo podjęła się organizacji targów w dobie COVID 19. Doświadczenia zebrane podczas tego wydarzenia są bezcenne dla całej branży spotkań.

Aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa, organizatorzy zastosowali wiele środków zapobiegawczych, wśród których znalazły się między innymi:

  • wielokrotne kontrole temperatury za pomocą kamer termowizyjnych
  • wszyscy odwiedzający zostali zobligowani do noszenie masek i plastikowych rękawiczek
  • wszyscy wystawcy zostali zobligowani do noszenia osłon twarzy, które pokrywały całą twarz
  • narzucono ruch jednostronny
  • w strefie spotkań biznesowych i stołówce zostały zainstalowane parawany akrylowe
  • stanowiska ustawiono w odległości 4m od siebie
  • wdrożono systemy wideokonferencji umożliwiający wystawcom zdalne konsultowanie się z zagranicznymi kupującymi, którzy nie mogli wziąć udziału w wydarzeniu
  • na wyjściu ustawiono pojemniki na odpady do usuwania zużytych rękawic plastikowych
  • opracowano system współpracy z lokalnymi władzami i pobliskimi szpitalami

Więcej informacji odnośnie zastosowanych środków znajdziesz TUTAJ.

Ze względu na zmniejszoną skalę wydarzenia i obawy społeczne związane z wirusem, nie spodziewano się, że wielu odwiedzających będzie uczestniczyć w wydarzeniu. Nieoczekiwanie jednak ponad 45 000 osób przybyło na targi. Wystawcy byli bardzo zadowoleni z ilości oraz jakości odwiedzających, chociaż liczba gości spadła ze 100 000 w poprzednim roku.

– Myśleliśmy, że mniej osób odwiedzi wystawę, ale doświadczyliśmy większej liczby kupujących, ponieważ była to pierwsza wystawa budowlana w tym roku. Pomimo tego, że w porównaniu do ubiegłego roku liczba odwiedzających wyraźnie się zmniejszyła – wystawcy byli bardzo zadowoleni z liczby odwiedzających – mówi Frank Yang, dyrektor Kintex.

Zebrane doświadczenia pomoże w opracowaniu dokładniejszego planu działania podczas analogicznych wydarzeń – również w Europie. Jedno jest pewne, zrealizowane targi pokazują, że przy ścisłej współpracy między obiektem, a organizatorem wydarzenia mogą się odbywać w erze COVID 19.

źródło: UFI Blog / OOHevent