Moniuszko na Moniuszki – zapraszamy na wyjątkowe urodziny

Dodane przez: | 16 kwietnia 2019

5 maja 2019 przypada 200 rocznica urodzin wybitnego polskiego kompozytora Stanisława Moniuszki.

Tego dnia warszawska ulica Moniuszki zamieni się w tętniący życiem, rozśpiewany i roztańczony Jarmark Moniuszkowski. Na ulicznej scenie artyści zaprezentują utwory Moniuszki w najróżniejszych aranżacjach. Będzie można wysłuchać koncertu chóru Filharmonii Warszawskiej, niespodzianką będzie oryginalny koncert carillonów Andrzeja Praisa z Poznania, a tancerze w strojach z epoki porwą nas do wspólnego poloneza.

Podczas Jarmarku nie zabraknie też przysmaków inspirowanych przepisami z czasów artysty.

Wydarzenia towarzyszące

Na przystawkę, w samo południe polecamy koncert najpopularniejszych dzieł Stanisława Moniuszki m.in. uwertura do opery Halka, Mazur z opery Straszny Dwór, uwertura do opery Verbum nobile oraz liczne arie, pieśni i duety.

Jest możliwość otrzymania bezpłatnego biletu na ten koncert zgłaszając się on line: http://moniuszko.szef.co/formularze/akredytacja/

Ilość miejsc ograniczona, liczy się pierwszeństwo zgłoszeń.

O godzinie 17:00, w sali Kameralnej zaserwujemy danie główne; unikatowy spektakl na cztery fortepiany, w wykonaniu międzynarodowego zespołu Vlasty Traczyk „Eight Hands Quartet”, a także koncert multimedialny „I like Moniuszko”.

Wstęp wolny po uprzednim zgłoszeniu na http://8hq.szef.co/formularze/akredytacja/

Bezpłatne bilety otrzymają Państwo po przesłaniu zgłoszenia. Ilość miejsc ograniczona, liczy się pierwszeństwo zgłoszenia. Po tym koncercie zapraszamy na wspólne biesiadowanie i degustację menu moniuszkowskiego.

Serdecznie zapraszamy!

Program Jarmarku Moniuszko na Moniuszki na plakacie.