Seminarium „Zarządzanie ryzykiem walutowym w transakcjach zagranicznych”

Dodane przez: | 31 października 2019

Waluty

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie Zarządzanie ryzykiem walutowym w transakcjach zagranicznych (kontraktach handlowych z firmami z Unii Europejskiej), które odbędzie się w dniach 21-22 listopada 2019 w siedzibie Agencji Rozwoju Mazowsza S.A. w Warszawie.

Szkolenie adresowane jest dla wszystkich przedsiębiorców, którzyprowadzą działalność eksportową, importową lub posługują się zagranicznymi walutami w obrotach handlowych. Wiedza i przykłady praktyczne przekazane podczas dwudniowego seminarium, pozwolą lepiej wykorzystać możliwości zabezpieczenia się przed ryzykiem walutowym i efektywniej działać w otoczeniu międzynarodowym.

Dlaczego warto przyjść na szkolenie:

  • Każda firma zależna od poziomu kursów walutowych, narażona jest na straty nie tylko z powodu braku decyzji o zabezpieczeniu, ale także z powodu źle przeprowadzanego procesu zabezpieczeń. My powiemy jak sobie z tym radzić.
  • Brak zabezpieczenia ryzyka walutowego jest spekulacją; na szkoleniu przekażemy wiedzę jak skutecznie poradzić sobie z kwestią ryzyka walutowego, bez narażania się na niepotrzebne spekulacje;
  • Ryzyko walutowe należy zabezpieczać. Ważne jednak, żeby to robić dobrze. Na szkoleniu przekażemy praktyczne przykłady zabezpieczeń przed tym ryzykiem; pokażemy liczne spektrum narzędzi oraz metody zarządzania ryzykiem walutowym; pokażemy jak bezpiecznie stosować instrumenty proponowane przez banki: forwardy, opcje, strategie opcyjne.

Szkolenie poprowadzi Pan Jacek Maliszewski Główny Ekonomista firmy DMK. Pan Jacek od wielu lat prowadzi szkolenia dla importerów i eksporterów z technik zarządzania ryzykiem kursowym. Pomaga importerom i eksporterom profesjonalnie zarządzać ryzykiem walutowym. W 2010 roku powołany przez Zachodniopomorską Delegaturę Najwyższej Izby Kontroli na biegłego w zakresu instrumentów pochodnych na waluty i na stopy procentowe w celu przeprowadzenia kontroli w spółkach skarbu państwa zarażonych toksycznymi opcjami walutowymi. Autor książki Zarządzanie ryzykiem kursu walutowego w przedsiębiorstwie poradnik praktyczny.

Współprowadzący szkolenie – Pan Łukasz Leszczyński – od 2010 roku zarządzający ryzykiem finansowym w DMK. Od blisko 10 lat związany z rynkiem walutowym, wspiera firmy we właściwym procesie zarządzania ryzykiem kursowym. Odpowiedzialny za prawidłowe wdrożenie rachunkowości zabezpieczeń w firmach oraz wsparcie przy prawidłowym księgowaniu instrument ów finansowych w księgach rachunkowych spółek.

Istnieje możliwość zgłoszenia się na 1 wybrany dzień lub na 2 dni szkolenia.

Aby wziąć udział w spotkaniu należy wypełnić Formularz rejestracyjny.

Udział w spotkaniu jest BEZPŁATNY.

Liczba miejsc ograniczona!

foto: Fotolia