„Wszystko dla mojej matki” – premiera filmu

Dodane przez: | 10 grudnia 2019

Wszystko dla mojej matki

Już za kilka dni, 17 grudnia 2019 roku, oficjalna premiera filmu „Wszystko dla mojej matki”. Obraz Małgorzaty Imielskiej jest debiutem fabularnym tej cenionej dokumentalistki.

Historia nastoletniej Oli z kolei to przejmująca i bardzo prawdziwa historia z życia codziennego o bliskości, empatii i o tym, jak każdy z nas potrzebuje drugiego człowieka. W rolach głównych wystąpiły brawurowe Zofia Domalik i Maria Sobocińska. Na ekranie zobaczyć możemy również Jowitę Budnik, Adama Cywkę czy Helenę Englert. Autorem zdjęć kręconych na Warmii i Mazurach jest pochodzący z Olsztyna Tomasz Namiuk, który współpracował m.in. z Agnieszką Holland przy najnowszym obrazie wybitnej reżyserki „Obywatel Jones”. Muzykę komponował Włodek Pawlik. Producentami filmu są Wojciech Kabarowski z NAIMA FILM i Jerzy Kapuściński, dyrektor artystyczny Studia Munka SFP.

Film dostał również wyróżnienie podczas Forum Kina Europejskiego „Cinergia” w Łodzi. Nominowany był także do nagrody takich festiwalach jak Cottbus Film Festival, Bardzo Fajny Festiwal w Pradze czy Dhaka International Film Festival.

Koproducentem jest Warmińsko-Mazurski Fundusz Filmowy, fundator m.in. filmu jak „Cicha Noc”, nagrodzonego Orłami 2018 czy nagrodami Festiwalu Filmowego w Gdyni.

Premiera „Wszystko dla mojej matki” w Warszawie we wtorek 17 grudnia o godz. 20:00 w Cinema City – Sadyba.

Wszystko dla mojej matki