Zaproszenie na wernisaż „Piękne i Bestia” Jerzy Hoffman w Muzeum Karykatury

Dodane przez: | 13 października 2017

"Piękne i Bestia" Jerzy Hoffman w Muzeum KarykaturyElżbieta Laskowska, dyrektor Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego, zaprasza na wernisaż wystawy „Piękne i Bestia” Jerzy Hoffman i Bohaterki jego filmów w karykaturach Dariusza Łabędzkiego i fotografiach Zenona Żyburtowicza z udziałem Reżysera i Artystów.

Wernisaż odbędzie się w czwartek 19 października 2017 r. o godz. 18.00 w siedzibie Muzeum przy ul. Koziej 11 w Warszawie.

„Piękne” – polskie aktorki znane z takich produkcji, jak m.in. „Pan Wołodyjowski”, „Potop”, „Znachor” czy „Stara baśń. Kiedy słońce było bogiem” oraz „Bestia” – reżyser Jerzy Hoffman przedstawieni zostaną w dwóch odsłonach – na portretach i fotożartach autorstwa Zenona Żyburtowicza oraz w karykaturach i rysunkach Dariusza Łabędzkiego. Wystawa obejmie zdjęcia oraz karykatury portretowe wykonane różnymi technikami, np. akwarela, airbrush, pastel, tusz, techniki mieszane. Zobaczymy na nich wizerunki Hanki Bielickiej, Małgorzaty Braunek, Barbary Brylskiej, Katarzyny Bujakiewicz, Bożeny Dykiel, Anny Dymnej, Małgorzaty Foremniak, Ireny Karel, Izabelli Scorupco, Elżbiety Starosteckiej, Grażyny Szapołowskiej, Beaty Tyszkiewicz, Nataszy Urbańskiej, Ewy Wiśniewskiej, Magdaleny Zawadzkiej oraz Jerzego Hoffmana.

Prezentacji towarzyszyć będzie kalendarz na 2018 rok z reprodukcjami dzieł wydany z okazji 85 urodzin Jerzego Hoffmana oraz jubileuszu 40-lecia Muzeum Karykatury.