2019 w obiektywie Warszawskiej Izby Gospodarczej

Dodane przez: | 27 stycznia 2020

Polska gospodarka w 2019 roku poradziła sobie lepiej niż oczekiwało wcześniej wielu ekspertów. Stało się tak głównie dzięki aktywności rodzimych firm, które ponownie pokazały swoją mądrość w podejmowaniu odpowiedzialnych decyzji rozwojowych i eksportowych.

W 2019 roku polskie przedsiębiorstwa musiały zmierzyć się między innymi z czynnikami zewnętrznymi, na które nie miały wpływu. Spodziewane wyjście bez umowy Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej czy dalsze zaostrzenie wojny handlowej USA – Chiny wraz z osłabieniem koniunktury gospodarczej na świecie, a szczególnie u naszego zachodniego sąsiada, zapowiadały bardzo nerwowy i niespokojny rok. Tymczasem, dzięki znaczącej elastyczności firm, ale także innym działaniom – w tym samorządu gospodarczego – udało się wiele niebezpiecznych „raf” ominąć, a niekiedy stosunki handlowe pomiędzy firmami wznieść na wyższy poziom.

Swoją cegiełkę we wspieraniu przedsiębiorczości dołożyła Warszawska Izba Gospodarcza w jubileuszowym, trzydziestym roku historii Izby. Wybrane działania i wydarzenia z roku 2019 dokumentujemy na prezentacji.

W tle piosenka „Czy potrafię kochać” w wykonaniu Tatiany Trojanowskiej. Muzyka Vlasta Traczyk, słowa Marek Gaszyński.

red