Ambasador Filipin o współpracy z Warszawską Izba Gospodarczą

Dodane przez: | 13 sierpnia 2019

Ambasador Filipin w RP JE Leah M. Basinang-Ruiz (w środku), w towarzystwie sekretarz i konsul Aleny S. Borra (z lewej), na spotkaniu z Markiem Traczykiem, prezesem Warszawskiej Izby Gospodarczej (z prawej) w Ambasadzie Filipin w Warszawie

Ambasada Filipin w Rzeczypospolitej Polskiej gościła Marka Traczyka, prezesa Warszawskiej Izby Gospodarczej. Podczas spotkania rozmawiano o nawiązaniu kontaktach oraz możliwościach zwiększenia wymiany handlowej i turystycznej między Filipinami a Polską.

6 sierpnia 2019 roku JE Leah M. Basinang-Ruiz, ambasador Filipin w RP, gościła w ambasadzie Marka Traczyka, prezesa Warszawskiej Izby Gospodarczej oraz Stowarzyszenia Polskich Mediów. W spotkaniu uczestniczyła również sekretarz i konsul, Alena S. Borra, pełniąca również funkcję Radcy Handlowego.

W oficjalnym oświadczeniu czytamy: „Ambasada traktuje Warszawską Izbę Gospodarczą jako ważnego partnera. Izba odgrywa znaczącą rolę w kojarzeniu przedsiębiorstw z Europy Centralnej i Wschodniej z podmiotami z innych krajów i regionów, między innymi poprzez organizację targów, workshop’ów oraz prezentacji. „TTG Wiadomości Gospodarcze”, newsletter organizacji, to świetne źródła wiedzy umożliwiające przedstawienie wiadomości gospodarczych, turystycznych i kulturowych na temat Filipin szerokiemu gronu polskich przedsiębiorców i biznesmanów”.

Wymiana turystyczna między Filipinami a Polską od dziewięciu lat notuje wzrost, jednak zawsze istnieje pole do rozwoju. Ambasador Filipin stwierdziła, że z radością rozpoczyna współpracę z Warszawską Izbą Gospodarczą na najbliższe lata.

Marek Traczyk, prezes WIG podkreślił ogromny potencjał handlowy i turystyczny Filipin. Mówił o bliskich nam relacjach kulturowych z mieszkańczmi tego wyspiarskiego kraju.

Obie strony zobowiązały się do poszerzania wszelkich możliwości aktywnej współpracy.

Więcej o Filipinach