Certyfikat „Małopolska – Bezpieczna Turystyka”

Dodane przez: | 28 grudnia 2020

Certyfikat "Małopolska - Bezpieczna Turystyka"

Dzisiaj rozpoczęła się tzw. narodowa kwarantanna, stoki i zimowe miejscowości turystyczne opustoszały. Mając nadzieję na szybki powrót do ponownego otwarcia Krakowska Izba Turystyki wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego opracowała i prowadzi działania w ramach projektu Certyfikat “Małopolska – Bezpieczna Turystyka”.

Certyfikat wspiera poczucie bezpieczeństwa osób odwiedzających Region w celach turystycznych. Działania te podjęte zostały wspólnie z instytucjami na co dzień odpowiadającymi za przestrzeganie porządku i bezpieczeństwa oraz samymi przedsiębiorcami.

Certyfikatem mogą posługiwać się po weryfikacji podmioty turystyczne, dla których w obecnym czasie jednym z najistotniejszych celów jest utrzymanie i gwarancja najwyższych standardów sanitarnych, jak również szeroko rozumianego bezpieczeństwa podróżnych i osób wypoczywających w regionie.

Odbiorcami certyfikacji są przedsiębiorcy oferujący swoje usługi na terenie Małopolski w zakresie obsługi turystów, w następujących kategoriach:

• obiekty noclegowe, restauracje, miejsca oraz usługi działające w tzw. “branży spotkań”
• atrakcje turystyczne
• transport turystyczny
• biura obsługi turystów – w tym punkty It.

Należy dodać, że Certyfikat promuje szczególne miejsca i usługi realizowane przy zachowaniu najwyższych norm bezpieczeństwa, wyróżniające się na terenie Małopolski, dzięki czemu turyści mogą bez przeszkód z nich korzystać.

Udział w certyfikacji jest dobrowolny, a dzięki wsparciu finansowemu projektu przez Województwo Małopolskie – bezpłatny dla aplikujących przedsiębiorców.

Aktualnie Certyfikat został przyznany około 150 przedsiębiorcom turystycznym działającym w Małopolsce. Podmioty zainteresowane uzyskaniem Certyfikatu Małopolska – Bezpieczna Turystyka mogą aplikować przez dedykowaną stronę www.cmbt.pl.

Bieżące informacje dostępne są na powyższej stronie oraz na dedykowanym profilu w mediach społecznościowych.