Epidemia się skończy! Słowa wsparcia i solidarności od dziennikarzy chińskich

Dodane przez: | 26 marca 2020

The All-China Journalists AssociationW tym krytycznym momencie chcemy stanąć twardo z Waszą organizacją, by zapewnić, że organizacje medialne mogą wspomóc walkę z epidemią – piszą dziennikarze chińscy zrzeszeni w All-China Journalists Association.

Drodzy Przyjaciele i Koledzy ze Stowarzyszenia Polskich Mediów

Od początku wybuchu nowej choroby koronawirusowej (COVID-19) w Chinach, Stowarzyszenie Polskich Mediów wyrażało solidarność i oferowało ogromne wsparcie i pomoc dla Chin w tych trudnych czasach. To znak głębokiej przyjaźni między naszymi dwoma stowarzyszeniami, jak i społeczeństwem obu naszych krajów.

Aktualnie sytuacja prewencji i kontroli epidemii w Chinach poprawia się. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie cenne wsparcie społeczności międzynarodowej, w tym Waszej Organizacji i Waszego kraju.

Cieszmy się z naszej głębokiej przyjaźni.

W świetle aktualnego wybuchu COVID-19 w Polsce solidaryzujemy się z Wami w niejasnej sytuacji. Zdajemy sobie sprawę, jak ważna jest prewencja i kontrola epidemii, z którą teraz się mierzycie.

The All-China Journalists Association chce wyrazić wsparcie oraz przekazać najlepsze życzenia Polakom, a także kolegom dziennikarzom. Wierzymy, że dzięki staraniom ludzi ze wszystkich kręgów społeczeństwa w Waszym kraju oraz wsparciu społeczności międzynarodowej Polska pokona epidemię koronawirusa.

Epidemia ta sprawia, że teraz jak nigdy przedtem zdajemy sobie sprawę, że ludzkość to społeczność ze wspólną przyszłością.

W przypadku globalnych wyzwań wszystkie kraje powinny chronić się nawzajem. W tym krytycznym momencie chcemy stanąć twardo z Waszą organizacją, by zapewnić, że organizacje medialne mogą wspomóc walkę z epidemią.

Epidemia jest czasowa. Jak po burzy tęcza, nasza wymiana i współpraca będą jeszcze bliższe po epidemii.

Z poważaniem
The All-China Journalists Association

A letter to Polish Media Association [PDF]