Ethiopian Airlines – nowy przewoźnik na Lotnisku Chopina w Warszawie

Dodane przez: | 2 lipca 2024
Ethiopian Airlines

Fot. Piotr Żyła

Na Lotnisku Chopina w Warszawie zagościł nowy przewoźnik – 2 lipca swoje pierwsze połączenie uruchomiły etiopskie linie Ethiopian Airlines. Jest to pierwsze całoroczne połączenie do Afryki z Warszawy, które zapewni bezpośrednie loty do Addis Abeby, stolicy Etiopii.

Ethiopian Airlines będzie obsługiwał 4 rejsy tygodniowo z Warszawy. Loty do Addis Abeby będą wykonywane w poniedziałki, wtorki, czwartki i soboty, a połączenia ze stolicy Etiopii na Lotnisko Chopina w niedziele, poniedziałki, środy i piątki. W sezonie Lato 2024 połączenie będzie obsługiwane przez Boeingi 737-MAX 8 z międzylądowaniem w Atenach, a od sezonu zimowego przewoźnik planuje obsługiwać trasę Airbusami A350 z międzylądowaniem w Wiedniu.

To nowe połączenie to wyjątkowa okazja dla turystów pragnących odkrywać kontynent afrykański. Port Lotniczy Addis Abeba – Bole to największy port lotniczy Etiopii i trzeci pod względem wielkości w Afryce, po Johannesburgu i Kairze. Jest on głównym węzłem Ethiopian Airlines, oferującym liczne połączenia na całym kontynencie afrykańskim. – mówi Piotr Rudzki z biura prasowego PPL S.A.

W sezonie Lato 2024 w siatce połączeń ze stołecznego portu znajdują się 123 kierunki. Lotnisko Chopina w maju 2024 odprawiło ponad 1,8 mln pasażerów, a w ciągu pierwszych pięciu miesięcy tego roku z usług lotniska skorzystało już ponad 7 mln osób. Na ten moment rekordowym dniem w tym roku był 23 czerwca – ze stołecznego portu skorzystało w ciągu jednej doby prawie 73 000 pasażerów.