Forum Biznesu 2019 – eksportowe szanse firm

Dodane przez: | 4 listopada 2019

Forum Biznesu 2019

Październikowe Forum Biznesu 2019, zorganizowane przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu, to wyjątkowe spotkanie sektora średnich i małych przedsiębiorstw i jego partnerów – ekspertów PAIH, przedstawicieli regionów i instytucji rozwoju.

Wydarzenie skierowane było do polskich przedsiębiorców, ze szczególnym uwzględnieniem MŚP, aktywnych eksporterów i przedsiębiorców zainteresowanych eksportem swoich produktów i usług oraz planujących i realizujących inwestycje zagraniczne. Koncepcja programowa zakładała szeroką formułę aktywności merytorycznych zapewniającą pełny proces obsługi przedsiębiorcy w obszarach eksportu i inwestycji. Wartością dodaną była możliwość bezpośredniego kontaktu uczestników Forum z przedstawicielami Zagranicznych Biur Handlowych PAIH, umożliwiając tym samym wzmocnienie relacji na poszczególnych rynkach o szerokim zasięgu geograficznym.

Forum Biznesu 2019 – rozmowy w kuluarach

Niespełna 20% polskich firm działa w skali europejskiej, a 14% – światowej. Z kolei aż połowa robiących biznes na Starym Kontynencie myśli o awansie do grona globalnych graczy. Eksport i inwestycje za granicą to duże wyzwanie, szczególnie dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Październikowe PAIH Forum Biznesu 2019 stało się okazją do nawiązania współpracy ze stabilnym i zaufanym partnerem, który ułatwi podjęcie odpowiednich kroków do tego działania. Na Stadionie Narodowym pojawili się przedsiębiorcy z całej Polski, aby przekazać swoje potrzeby, a także usłyszeć o kompleksowym wsparciu.

Grażyna Ciurzyńska, p.o. Prezesa Zarządu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu

Uczestnicy poznali oferty PAIH oraz Partnerów Forum, w tym Specjalnych Stref Ekonomicznych, regionów i instytucji rozwoju, spotkali się z ekspertami i przedstawicielami Zagranicznych Biur Handlowych PAIH, brali udział w warsztatach regionalnych i branżowych, poznali możliwości ekspansji do krajów-członków Światowego Stowarzyszenia Agencji Promocji Inwestycji (WAIPA).

MG