Gala noworoczna Warszawskiej Izby Gospodarczej

Dodane przez: | 29 stycznia 2020

Co nas uskrzydla? Warszawa nas uskrzydla! To skrzydlate motto towarzyszyło Gali noworocznej Warszawskiej Izby Gospodarczej. Marek Traczyk, prezes WIG witając dostojnych gości, podziękował za przyjęcie zaproszenia na uroczystość a także za udział w działaniach Izby w roku 2109. Dokumentowała je prezentacja multimedialna.

Jednym ze „skrzydlatych” działań Izby jest inicjatywa budowy i instalowania budek lęgowych dla ptaków. Jej celem jest pomoc naszym skrzydlatym sąsiadom, ale także osobom potrzebującym wsparcia, podopiecznym Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej. Na konto Misji wpłynęły pieniądze pochodzące z licytacji budek. Finansowanie i dystrybucja budek w Warszawie będzie możliwe dzięki współpracy z Zarządem Transportu Miejskiego.

Kolejnym „skrzydlatym” projektem WIG (tym razem w sferze dźwięków, sygnałów i wyobrażeń) kształtujących życie miasta jest hejnał miejski odgrywany na carillonach. Taką dźwięczną wizytówką mogą się poszczycić choćby Gdańsk i Kraków. Czas na Warszawę.

I na Singapur! O Singapurze wspomniał Reginald Jaworski, gubernator Lions Club Polska. Gość specjalny Gali powiedział o współpracy z Warszawska Izbą Gospodarczą w sferze turystyki i zapraszał do udziału na zjazd w Singapurze.

Do gospodarczych osiągnięć WIG nawiązała Ewa Czerwińska, dyrektor departamentu relacji Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, wręczając przedstawicielom Izby „5 wyzwań dla Polski” – raport koniecznych działań w obszarze przedsiębiorczości, opracowany przez ZPP.

Nie zabrakło także akcentu kobiecego. Powołane podczas walnego zgromadzenia WIG-u Gospodarcze Forum Kobiet nabiera kobiecych kształtów i pełną parą startuje od marca – powiedziała Magdalena Michalak, prowadząca Galę.

Wstępem do muzyczno-tanecznej części Gali był występ zespołu Eight Hands Quartet, prezentującego utwory muzyki poważnej i rozrywkowej w aranżacji na cztery fortepiany.

Recital Laury Łącz, aktorki teatralnej i filmowej, piosenkarki był kolejną atrakcją wieczoru.

Czas na tańce. Mistrzami parkietu w gościnnej sali Polskiego Komitetu Olimpijskiego okazali się wszyscy uczestnicy Gali.

Przed północą swój kunszt muzyczny i satyryczny zaprezentował Waldemar Malicki, mistrz fortepianu i jedynej w świecie Filharmonii Dowcipu.

Goście mieli także okazję podziwiać prace Krzysztofa Karewicza, które artysta przekazał na licytację na rzecz budowy warszawskich kurantów.

red

PARTNERZY I SPONSORZY GALI WIG

Filharmonia Dowcipu
e-mail: waldemar.malicki@wp.pl
www.filharmoniadowcipu.pl

 

Uzdrowisko Ciechocinek SA, producent wody Krystynka
tel: +48 54 283 60 71
e-mail: zpz@wodakrystynka.pl
www.wodakrystynka.pl

 

SOOSH, producent napojów z suszonej śliwki węgierskiej
tel: +48 508 724 412
e-mail: biuro@soosh.pl
www.soosh.pl

 

Eight Hands Quartet
tel: +48 518 505 386

Eight Hands Quartet

 

Europejskie Stowarzyszenie Promocji Zdrowia „PRO-SALUTEM”
tel: +48 22 299 67 80
e-mail: sekretariat@pro-salutem.edu.pl
www.pro-salutem.edu.pl