II Forum Przedsiębiorczości Kobiet 2018

Dodane przez: | 23 listopada 2018

Forum Przedsiębiorczości Kobiet

Zorganizowane już po raz drugi Forum Przedsiębiorczości Kobiet wpisuje się w kalendarz światowych wydarzeń organizowanych w Dniu Przedsiębiorczości Kobiet (WED Women’s Entrepreneurship Day) na całym świecie, a główne wydarzenia odbywają się w siedzibie ONZ w Nowym Jorku.

Inicjatywa Women’s Entrepreneurship Day to jednak nie tylko jeden dzień w roku, ale światowy ruch społeczny promujący przedsiębiorczość wśród kobiet. Motyw przewodni WED na całym świecie promuje technologie „Jak Blockchain, Sztuczna Inteligencja, Wirtualna i Rozszerzona Rzeczywistość i inne technologie wzmocnią pozycję kobiet w biznesie!”.

II Forum Przedsiębiorczości Kobiet 2018 zorganizowane przez Polską Sieć Ambasadorów Przedsiębiorczości Kobiet, odbyło się w piątek 16 listopada br., podobnie jak w roku ubiegłym w Sali pod Kopułą w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii w Warszawie.

Wydarzenie objęte zostało honorowym patronatem Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwigi Emilewicz.

Powitalne przemówienie do uczestników Forum wygłosiła Pani Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwiga Emilewicz.

W czasie wydarzenia odbyła się uroczysta promocja nowej książki z serii “Ambasador Przedsiębiorczości w Polsce. NIGDY! Nie poddawaj się“ oraz jej angielskiej wersji “Ambassador of Entrepreneurship in Poland. NEVER Give Up!”. Przedstawiliśmy wszystkie współautorki książki “Ambasador Przedsiębiorczości w Polsce. Nigdy! Nie poddawaj się“.

Zgodnie z tegorocznym przesłaniem WED, w czasie Forum pokazaliśmy praktyczne zastosowanie nowych technologii w biznesie – pod hasłem “Zaprzyjaźnij się ze Sztuczną Inteligencją… to się już dzieje – Blockchain, Wirtualna Rzeczywistość, Rozszerzona Rzeczywistość, Robotyka i inne technologie w biznesie”.

Już dzisiaj zapowiadamy kolejne, trzecie Forum Przedsiębiorczości Kobiet 2019, które odbędzie się z okazji Światowego Dnia Przedsiębiorczości Kobiet 19 listopada 2019 r.

Więcej informacji na stronie www.ambas.org/forum-przedsiebiorczosci-kobiet-2018