Jak się pokazać, żeby nie zginąć w świecie online: Przestrzegaj czterech zasad

Dodane przez: | 6 kwietnia 2020

Strona internetowa hotelu

To, co widać w internecie, jest zazwyczaj pierwszym wrażeniem gości na temat hotelu. Szczególnie obecnie, biorąc pod uwagę niewiarygodny wzrost popularności smartfonów i tabletów.

Większość hoteli pokazuje się w świecie online, ale czyni to z różnym powodzeniem. Chociaż istnieje prawie nieskończona (i wciąż rosnąca) liczba sposobów na rozważenie obecności w internecie, warto rozważyć cztery zasady kardynalne proponowane przez Hotel Executive. Zasady są uniwersalne, dotyczą także innych branż.

  1. Uprość stronę – upewnij się, że wszystko, czego goście potrzebują jest widoczne, a nawigacja intuicyjna. Strona internetowa powinna pokazywać dostępność i ceny, udogodnienia, zdjęcia nieruchomości i pokoi, a także, gdzie uzyskać odpowiedzi na bardziej szczegółowe pytania.
  2. Postaw na strategię w mediach społecznościowych – inteligentne, dobrze przygotowane posty pomogą komunikować się z klientami na bardziej osobistym poziomie. Każdy materiał, który publikujesz w mediach społecznościowych, powinien być dokładnie przemyślany. Post musi czemuś służyć. Jeśli piszesz tylko po to, aby coś opublikować, jest to niewłaściwe podejście i prawie na pewno nie spowoduje szczerego zaangażowania, którego szukasz.
  3. Podkreśl swoją identyfikację wizualną bez utraty przejrzystości – nigdy nie lekceważ, w jaki sposób odpowiednie efekty wizualne witryny i serwisów społecznościowych mogą przyciągnąć potencjalnego gościa. Nie powinno dziwić, że tworzenie oszałamiających obrazów dla mediów społecznościowych powinno być najwyższym priorytetem, ale ważne jest również, aby nie stracić z oczu wiadomości. Pamiętaj o przejrzystości!
  4. Pokaż swoją osobowość – zawsze zadawaj sobie pytanie „co nas wyróżnia?” Następnie upewnij się, że podkreślasz to w swojej obecności online. Wszystkie nieruchomości mają swoją własną tożsamość, dzięki której wyróżnisz się na tle konkurencji.

MMP
foto: Shutterstock