Katalog branż do inwestycji zagranicznych 2020 w Chinach

Dodane przez: | 12 stycznia 2021

Szanghaj

28 grudnia 2020 roku rząd chiński opublikował „Katalog branż zachęcających do inwestycji zagranicznych 2020”. Edycja z 2020 roku charakteryzuje się głównie czterema cechami.

Po pierwsze, zwiększa ilość i zakres zachęt dla inwestycji zagranicznych, w porównaniu z katalogiem z 2019 r., o 127 pozycji, w tym 65 pozycji ogólnokrajowych, 62 pozycje w regionach centralno-zachodnich, co stanowi wzrost o ponad 10%; łącznie znowelizowano 88 pozycji, głównie w celu rozszerzenia zakresu ich działania.

Po drugie, dalsze promowanie zagranicznych inwestycji w dziedzinach zaawansowanej produkcji oraz wzmacniania odporności ważnych łańcuchów przemysłowych i łańcuchów dostaw.

Po trzecie, dalsze zachęcanie do inwestycji zagranicznych w dziedzinach nowoczesnych usług oraz do zwiększenia jakości rozwoju sektora usług.

Po czwarte z kolei, zachęcanie do inwestycji zagranicznych w perspektywicznych gałęziach przemysłu w regionach centralnych i zachodnich, promując skoordynowany rozwój regionu. Beneficjentami preferencyjnych polityk mogą być te z inwestycji zagranicznych, które spełniają określone kryteria.

foto: Unsplash