Kętrzyn na Mazurach inwestuje w obwodnicę

Dodane przez: | 13 lutego 2020

Kętrzyn na Mazurach będzie miał obwodnicę! Nowa trasa połączy drogi wojewódzkie wokół miasta. Ułatwi dojazd mieszkańcom, turystom i przedsiębiorcom. Dzięki obwodnicy łatwiej będzie realizować program rozwoju gospodarczego „Zainwestuj w Kętrzynie”.

– Rozpoczynamy proces budowy obwodnicy Kętrzyna! To szansa na rozwój naszego miasta, na nowe tereny inwestycyjne i doskonałe skomunikowanie miasta z resztą regionu. Co ważne, na tym etapie nie ponosimy żadnych kosztów, a wartość samej dokumentacji to kilkaset tysięcy złotych – poinformował mieszkańców Ryszard Niedziółka, burmistrz Kętrzyna.

Wojewódzkie i krajowe

Obwodnica połączy ze sobą drogę wojewódzką Kętrzyn – Mrągowo z drogą wojewódzką nr 594 (Bisztynek – Kętrzyn), dalej z drogą nr 592 (Bartoszyce – Kętrzyn), aż po drogę wojewódzką nr 591 z Kętrzyna w stronę Barcian i granicy Państwa. Składanie ofert mija 9 marca, a wykonawca będzie miał 20 miesięcy na realizację zadania.

Przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy obwodnicy ogłosił Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie. Do Kętrzyna nie prowadzą bowiem drogi krajowe. Położona niedaleko DK16 biegnie z Olsztyna przez Mrągowo do Ełku. Oddział GDDKiA w Olsztynie wyłonił właśnie wykonawcę na projekt i budowę ekspresowego odcinka S16 Borki Wielkie – Mrągowo. Zadanie ma zostać wykonane w terminie 36 miesięcy. Do Kętrzyna bezpieczniej i szybciej będzie można dojechać ze stolicy regionu.

Otwarty na biznes

– Sama obwodnica to początek zmian, bo spowoduje wzrost atrakcyjności Kętrzyna pod wieloma względami. Opłacać się tu będzie inwestować, a to da nowe miejsca pracy i wpływy z podatków – podkreślił Ryszard Niedziółka.

Kętrzyn to jeden z najbardziej uprzemysłowionych ośrodków na Warmii i Mazurach. Miasto jest otwarte na wszystkie formy działalności gospodarczej. Stwarza atrakcyjne warunki na starcie, zapewnia pomoc w prowadzeniu biznesu.

Samorządowcy i przedsiębiorcy miasta i powiatu prezentowali je w Warszawie w lutym 2019 roku podczas konferencji „Zainwestuj w Kętrzynie”. Spotkanie zorganizowała Warszawska Izba Gospodarcza. O programie „Zainwestuj w Kętrzynie” informujemy także na stronach WIG.

red