KODI-TECH: Finansowanie z pandemią w tle

Dodane przez: | 20 kwietnia 2020

Biznes

Obecna sytuacja gospodarcza wpływa na spadek aktywności biznesowej w niektórych sektorach gospodarki i wymusza na bankach dostosowanie się do wymagań rynkowych, najczęściej ograniczeniem finansowania środków trwałych w przedsiębiorstwach.

Cierpią na tym firmy chcące zaopatrzyć się w niezbędny sprzęt. Problem dotyka także producentów, którzy mają trudności ze zbyciem wyprodukowanych urządzeń.

Skojarzyć firmy

Dla jednych i drugich rozwiązaniem jest oferta członka Warszawskiej Izby Gospodarczej, spółki KODI-TECH, która proponuje nowatorską usługę pośrednictwa finansowego pomiędzy dostawcą środków trwałych a nabywcą.

Firma kojarzy podmioty rynkowe zainteresowane korzystaniem z środków trwałych (bez konieczności ich zakupu) z dostawcami i producentami sprzętów, których ceny w miarę upływu czasu poddają się kontroli i prognozom wystandaryzowanymi metodami.

Nie musisz być właścicielem

Rosnącą popularnością cieszy się w obecnym czasie mniej znana od leasingu, a czasem z nim mylona, jednak w wielu przypadkach korzystniejsza – dzierżawa.

Zaletą dzierżawy, poza szybkością jej sfinalizowania, jest możliwość korzystania z urządzenia bez ponoszenia wysokich nakładów finansowych, bez konieczności dbałości o eksploatację, a także obniżenie podatku dzięki tarczy podatkowej oraz pozabilansowemu ujęciu dzierżawy.

Taka forma finansowania to także znakomita alternatywa dla przedsiębiorców, którzy chcą korzystać z najwyższej jakości sprzętu, a nie chcą lub nie mogą obciążać bilansu firmy kosztami zakupu nowej maszyny.

Korzystne warunki płatności

Po upływie okresu dzierżawy maszyna zostaje zwrócona lub wymieniona na nową. KODI-TECH dodatkowo gwarantuje ustrukturyzowanie i dopasowanie płatności i terminów do faktycznego wykorzystania środka trwałego.

Gospodarka zahamowała, wstrzymuje się inwestycje, wiele firm uciekając przed bankructwem, szuka niestandardowych rozwiązań. Pomysł na dzierżawę, jako formę pozyskania środka trwałego i rozwinięcia biznesu w kryzysie, może być strzałem w dziesiątkę. Wartym rozważenia zwłaszcza teraz, gdy sytuacja na rynkach jest rozwojowa i bardzo trudno przewidzieć ostateczne jej skutki.

 

Kodi Tech Sp. z o.o.
ul. Adama Branickiego 15, 02-972 Warszawa
kom: +48 695 299 211
e-mail: biuro@koditech.pl
www.kodi-tech.pl

foto: Pixabay