Kraina Światła w ośrodku PKL Gubałówka rozbłyśnie przed Bożym Narodzeniem

Dodane przez: | 8 grudnia 2020

Kraina Światła w ośrodku PKL Gubałówka

19 grudnia zakopiański ośrodek PKL Gubałówka po raz kolejny zamieni się w magiczną Krainę Światła. W tym roku instalację złożoną z miliona ledowych, ekologicznych lampek będzie można podziwiać przy odremontowanym deptaku przy górnej stacji ośrodka. Odwiedzający Gubałówkę rozpoczną swoją podroż do Krainy Światła już przy pięknie ubranej bramie stacji dolnej kolei PKL. Kraina Światła będzie czynna codziennie od godz. 16, co najmniej do końca lutego.

Polskie Koleje Linowe po raz czwarty przygotowały dla swoich klientów na Gubałówce zimowe iluminacje. Od najbliższej soboty, 19 grudnia, na turystów czekać będą wyjątkowe rzeźby świetlne inspirowane między innymi tatrzańską przyrodą i podhalańskim folklorem: kozice, świstaki, lisy, jelenia rodzina, ale też biały miś z Krupówek czy gazda i gaździna w odświętnych strojach. Teren wokół górnej stacji kolei rozbłyśnie blaskiem miliona ekologicznych, ledowych żarówek. Magicznego uroku jak co roku dodadzą im dekoracyjne płatki śniegu zdobiące elewację budynku stacji i świąteczne dekoracje. Podróż do Krainy Światła zacznie się już przy pięknie ubranej dolnej stacji kolei na Gubałówkę, więcej atrakcji na turystów będzie czekać na górze.

– Otwarcie Krainy Światła na Gubałówce, w miejscu z niezwykłym widokiem na panoramę Tatr i tętniące życiem Zakopane, w tym roku odbędzie się przy nowym, odremontowanym deptaku, który stanie się kolejną wizytówką naszego ośrodka i całego miasta. Mamy nadzieję, że nowe oblicze górnej stacji spodoba się wszystkim odwiedzającym – mówi Patryk Białokozowicz z zarządu PKL.
Krainę Światła na Gubałówce można podziwiać od 19 grudnia, codziennie od godz. 16:00, w godzinach pracy kolei. Wszelkie aktualne informacje dostępne są na stronie www.pkl.pl. Na terenie wszystkich ośrodków Grupy PKL obowiązują zasady bezpieczeństwa epidemicznego – ograniczamy o połowę ilość przewożonych pasażerów, konieczne jest zakrywanie nosa i ust, dezynfekcja dłoni i utrzymywanie dystansu między osobami. Rekomendujemy zakup biletów na stronie www.sklep.pkl.pl lub w biletomatach.

źródło: PKL