Mały Sputnik zaprasza

Dodane przez: | 28 listopada 2019

Przed nami drugi i niestety ostatni weekend 13. Małego Sputnika w warszawskim kinie „Luna”. 30 listopada i 1 grudnia zaprosimy naszych najmłodszych widzów na kolejną garść wspaniałych animacji i filmów familijnych, a także wyjątkowe wydarzenia.

Najmłodsi widzowie będą mogli rozsmakować się w klasycznych rosyjskich animacjach, a także poznać kolejne przygody Ilji Muromca, Aloszy Popowicza i Dobryni Nikiticza w filmach „Trzej bohaterowie i car morski” oraz „Trzej bohaterowie. Misja konia”. Obraz „Powstrzymać wikingów” w reżyserii Ilji Biełostockiego opowie nam historię Johnny’ego Wróbelka, który wraz z przyjaciółmi spróbuje powstrzymać Tolka Somochina i jego bandę rogatych wikingów przed napadami na dzieci w okolicy. Po pokazie dociekliwe dzieci i dociekliwi rodzice będą mogli porozmawiać z reżyserem o pracy filmowca.

Starszym dzieciom polecamy najnowszy film Michaiła Raschodnikowa „Drogi tato”, który pokaże nam, że rodzina i szczere uczucia mają największą wartość. Będziecie mieć również szansę na obejrzenie „Ostatniego bohatera”, który otrzymał nagrodę publiczności 12. Małego Sputnika. „Czarodziej” opowie nam historię popularnego niegdyś muzyka rockowego Fimy, który przez hulaszczy tryb życia zaprzepaścił swój talent, a teraz zmuszony jest egzystować w nędzy i samotności. Wszystko się zmienia, gdy zaczyna uczyć gry na gitarze nastoletniego, cierpiącego na porażenie mózgowe Romę, który desperacko pragnie zdobyć serce swojej koleżanki z klasy Maszy.

Poza filmami dzieci będą mogły rozwinąć swoje zainteresowania i umiejętności podczas warsztatów w holu kina! W sobotę i niedzielę wydawnictwo „Media Rodzina” zaprosi nas na Warsztaty ze Złotą Rybką. Na bazie książki „Bajka o rybaku i rybce” Aleksandra Puszkina, z ilustracjami Kiriłła Czełuszkina, porozmawiamy o marzeniach i stworzymy listę życzeń – dla nas i dla naszych bliskich! Podążając za niezwykłymi ilustracjami najnowszego wydania bajki, przypomnimy sobie jej treść. Stworzymy też magiczną kolorowankę, wykleimy rybki magicznymi łuskami, pobawimy się w Życzeniowego Króla i wykonamy niezwykły eksperyment!

W niedzielę z Pracownią Kaliente poznamy rosyjską sztukę malowania na drewnie i stworzymy własną chochłomę. Będziemy zdobić drewniane szpatuły i łyżki w motywy owocowo-roślinne korzystając z ograniczonej, ale charakterystycznej dla tej sztuki ludowej palety barw: czerni, czerwieni i złota.

Szczegóły na: www.sputnikfestiwal.pl