Mazowsze Serce Polski Cycling Team triumfuje w Państwie Środka

Dodane przez: | 24 października 2023

Mazowsze Serce Polski Cycling Team

Mazowsze Serce Polski Cycling Team to kontynentalna, zawodowa grupa kolarska prowadzona przez Dariusza Banaszka. Od początku istnienia, czyli 2020 roku kolarze odnoszą znaczące sukcesy będąc cały czas w czołówce europejskich grup kontynentalnych.

Od początku reprezentują też barwy województwa mazowieckiego a także Polski na arenie krajowej jak i międzynarodowej.

Tegoroczny sezon zakończyli „chińską kampanią” biorąc udział w 4 wyścigach w Państwie Środka. Polscy kolarze wzięli udział w następujących wyścigach: Tour of Poyang Lake, Tour of Taihu Lake, Tour of Hainan, a niedawno w Tour of Taiyuan.

Wyjazd ten okazał się bardzo udany zarówno dla całej ekipy jak również dla pojedynczych kolarzy.

Mazowsze Serce Polski wyścig Tour of Poyang Lake jako drużyna w klasyfikacji drużynowej zakończyła na 2 miejscu, podobnie jak Jakub Kaczmarek, który również stanął na 2 miejscu podium, tuż obok niego na 3 miejscu stanął kolega z drużyny Tomasz Budziński.

Tour of Taihu Lake znów okazał się udanym wyścigiem dla polskiej ekipy, gdzie Mazowsze Serce Polski w klasyfikacji generalnej jako drużyna zajęła 3 miejsce a najwyżej w klasyfikacji indywidualnej był Norbert Banaszek zajmując ostatecznie 4 lokatę.

Po krótkiej, dwutygodniowej przerwie Mazowieccy kolarze powrócili do Chin, tym razem rywalizując w wyścigu Tour of Hainan. Na tym wyścigu polskiej drużynie zabrakło trochę szczęścia a może i czasu na odpowiednią aklimatyzację. Nie odpuścili jednak i drużynowo zajęli 4 miejsce jak również Norbert Banaszek ukończył go z czwartą lokatą. Obiektywnie patrząc to dobry wynik w bardzo trudnym wyścigu bo obsadzonym naprawdę mocnymi, światowymi drużynami, choć na pewno pozostawiający lekki niedosyt.

Pełni złości, ale przez to również chęci prawdziwej rywalizacji polscy kolarze na zakończenie chińskiego Tour u pokazali na co tak naprawdę ich stać.

W wyścigu Tour of Taiyuan już na 1 etapie pokazali, że nie łatwo będzie ich pokonać. Zgarnęli wszystkie możliwe koszulki od górala dla Michała Pomorskiego po lidera klasyfikacji, którym został Tomasz Budziński. Bardzo ładnie pojechali również pozostali kolarze zajmując po kolei 2 miejsce Jakub Kaczmarek, 4 miejsce Marcin Budziński, 7 Norbert Banaszek, 8 Tobiasz Pawlak.

Ostateczna klasyfikacja generalna lepiej ułożyć się nie mogła. Po 3 trudnych etapach wyścigu Mazowsze Serce Polski drużynowo zajęła 1 miejsce, Tomasz Budziński zajął 2 miejsce, Marcin Budziński 3, Kuba Kaczmarek 4 a Michał Pomorski powrócił do Polski z koszulką najlepszego górala tego wyścigu.

Jak pokazuje chińska wyprawa mamy naprawdę wiele powodów do dumy jeśli chodzi o ekipę Mazowsze Serce Polski. Panowie wkładają wiele wysiłku i oddają całe serce by dostarczać pięknych emocji polskim kibicom.

Życzymy grupie wielu sukcesów w kolejnych sezonach a Państwa zachęcamy do kibicowania bo nie ma lepszego podziękowania dla sportowca jak miłość kibiców.