Mazowsze w centrum targów

Dodane przez: | 3 czerwca 2019

Mazowsze

Rośnie ranga China Homelife Poland, największych w regionie Europy Środkowej i Wschodniej targów artykułów chińskich. Tegoroczna edycja została wzmocniona o filar eksportowy – targi Export Expo. Regionem patronackim tej części targów było Mazowsze.

Targi Export Expo to kolejna inicjatywa Warszawskiej Izbie Gospodarczej rozszerzająca targową ofertę China Homelife Poland. Od trzech lat targom towarzyszy Kongres Gospodarczy Europy Centralnej i Wschodniej. Inicjatywy WIG doceniają urzędy centralne oraz władze samorządowe. Tegoroczne wydarzenia odbywały się pod patronatem honorowym Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Urzędu Patentowego Rzeczpospolitej, Polskiej Organizacji Turystycznej oraz jedenastu marszałków województw. Specjalnym patronatem wyróżnił wydarzenia Adam Struzik, Marszałek Województwa Mazowieckiego. Regionem patronackim targów i kongresu zostało Mazowsze.

Targi Export Expo

W sercu Polski

„Ogromnie cieszy mnie, że ta ważna inicjatywa na stałe zagościła na Mazowszu w sercu Polski, wychodząc naprzeciw perspektywie zacieśnienia relacji handlowych regionu Europy Centralnej i Wschodniej z Chinami. (…) Ważne jest również, że po raz pierwszy zdecydowano o zorganizowaniu targów Export Expo, co umożliwia ekspozycje towarów produkowanych w tym regionie Europy” – przekazał marszałek Adam Struzik, gratulując: „Dynamika kolejnych edycji targów China Homelife w Polsce świadczy o rosnącej wadze tego wydarzenia w regionie w oczach Chin. Szczególne słowa uznania należą się organizatorom: chińskiej firmie Meorient (Meorient International Exhibition) i Warszawskiej Izbie Gospodarczej”.

Zdaniem marszałka Struzika województwo mazowieckie ma szansę stać się dogodnym centrum wspierającym transpozycję chińskiego potencjału i wprowadzanie chińskich jakościowych marek na rynek Polski i innych państw Europy Centralnej i Wschodniej.

Targi i kongres mogą stworzyć platformę wspólnego handlowego dialogu przedsiębiorców chińskich i europejskich.

Mazowsze

Prowincje i kraje

Podczas 8. edycji China Homelife Poland prezentowali swoje wyroby wystawcy ze wschodniego wybrzeża Chińskiej Republiki Ludowej, z prowincji Zhejiang, Guangdond, Anhui, Shandong oraz z Hongkongu. Proponowali produkty z branż takich jak: elektronika, materiały budowlane, meble, odzież i tekstylia, oświetlenie, wyposażenie domów (dekoracje) oraz upominki. Na stoiskach Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie pod Warszawą zjawili się certyfikowani dostawcy i producenci, sprawdzeni kontrahenci, gwarantujący jakość oferowanych produktów i sprawną dostawę.

Wśród odwiedzających targi byli także zaproszeni przez Warszawską Izbę Gospodarczą przedstawiciele ponad 50 izb gospodarczych z Białorusi, Chorwacji, Czech, Estonii, Litwy, Łotwy, Mołdawii, Polski, Rosji, Słowacji, Słowenii i Ukrainy.

Z sadów na stoły

Stoiska, punkty informacyjne izb gospodarczych mieściły się po sąsiedzku z ekspozycją Mazowsza. Samorząd Województwa Mazowieckiego zorganizował wielowymiarowe stanowisko regionalne zadedykowane promocji przedsiębiorców prowadzących działalność na terenie Mazowsza, zainteresowanych podjęciem międzynarodowej współpracy. Swoje produkty i oferty prezentowali przedsiębiorcy w branżach takich jak: przetwórstwo rolno-spożywcze, turystyka, kosmetyki, meble, spedycja międzynarodowa, platformy e-comerce. Stoisku cieszyło się ogromnym zainteresowaniem uczestników.

Mazowsze to zagłębie warzyw i owoców. Tę smaczną i zdrową gałąź mazowieckiej oferty reprezentowała firma WIL-SAD . To grupa wyspecjalizowanych producentów owoców i warzyw, pochodzących z najbardziej urodzajnych ziem Mazowsza. Gospodarują na powierzchni około 300 hektarów. Grupa co roku wprowadza na rynek ponad 30 000 ton produktów. Firmę reprezentował Roman Kochanowski, wiceprezes: – Jesteśmy tutaj na zaproszenie marszałka. Dobrze, że przyjechaliśmy. Propagujemy nasze jabłka. Tu nie nastawiamy się na sprzedaż, bo do Chin eksportujemy głównie sok. Targi znakomicie przygotowane, sporo odwiedzających.

Mazowsze

Samorząd Mazowsza podczas targów reprezentowała Aleksandra Hanzel, zastępca dyrektora Kancelarii Marszałka ds. gospodarczych i współpracy zagranicznej w UMWM w Warszawie.

Prezentację regionu pierwszego dnia targów uświetniała obecność artystów Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego. Zdjęcie z artystami – obowiązkowe! Na stoisku mazowieckim prezentowano również linię modową zespołu „Mazowsze”.

(red)