Misja Gospodarcza do Sudanu (Chartum) 28-31 stycznia 2018

Dodane przez: | 4 grudnia 2017

W dniach 28-31 stycznia 2018 Krajowa Izba Gospodarcza we współpracy z Ambasadą RP w Egipcie, (w której kompetencjach terytorialnych znajduje się Sudan), Ambasada Sudanu w Berlinie oraz naszym partnerem sudańskim – Federacją Sudańskich Izb Handlowo-Przemysłowych organizuje misję gospodarczą do Sudanu wraz z jednodniową wizytą w Dubaju dla przedstawicieli polskich firm, zainteresowanych podjęciem współpracy na rynku sudańskim.

SUDAN, kraj liczący 36.8 mln ludności – po zniesieniu w pażdzierniku 2017 sankcji amerykańskich – stwarza nowe możliwości dla firm poszukujących nowych, chłonnych rynków dla swoich maszyn, urządzeń, technologii, usług oraz produktów.

Za sektory perspektywiczne dla rozwoju gospodarki i handlu uważa się m.in: eksploatację złóż ropy i gazu, złota oraz innych minerałów, rolnictwo i przemysł rolno-spożywczy, przemysł tekstylno-odzieżowy, energetykę, budownictwo oraz branże ICT.

Wg informacji przekazanej nam przez naszych partnerów sudańskich do szczególnie poszukiwanych na rynku należą:

 • Maszyny rolnicze do uprawy i zbioru roślin;
 • Maszyny dla przetwórstwa rolno spożywczego;
 • Maszyny do opakowań;
 • Art. Spożywcze / w tym art. dla niemowląt;
 • Maszyny dla przemysłu wydobywczego;
 • Energetyka / w tym małe elektrownie;
 • Utylizacja odpadów w miastach;
 • Artykuły medyczne i opatrunkowe;
 • Sprzęt medyczny i artykuły opatrunkowe, farmaceutyki.

Administracja polska i sudańska opowiadają się za wsparciem wzajemnej współpracy, co zostało potwierdzone zarówno w czasie październikowej wizyty polskiej delegacji Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Chartumie jak też podczas ubiegłorocznej wizyty w Polsce Ministra Spraw Zagranicznych Sudanu, który zachęcał polskie firmy do podjęcia działalności w jego kraju, wskazując najbardziej atrakcyjne sektory dla naszych firm tj. sektor rolniczy, wydobywczy czy energetyczny.

Obecna rola Polski w Radzie Bezpieczeństwa ONZ czyni nas ważnym partnerem politycznym dla władz sudańskich co może być wykorzystane w relacjach gospodarczych pomiędzy naszymi krajami.

W ramach Misji planujemy zorganizować spotkania z przedstawicielami administracji rządowej, Federacji Sudańskich Izb Przemysłowo-Handlowych, Agencji ds. Inwestycji Zagranicznych oraz organizacji okołobiznesowych, a przede wszystkim forum biznesowe i spotkania B2B dla firm.

Wsparcia i pomocy przy realizacji programu misji w Sudanie udzielą nam: Ambasador RP w Kairze, Pan Michał Murkociński, kierownik Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Pan Tomasz Przygoda, Dr Hussein Mohammed Hassan – Konsul Honorowy RP w Sudanie oraz Federacja Sudańskich Izb Przemysłowo – Handlowych.

Wstępny program misji obejmuje: przelot na trasie Warszawa – Dubaj – Chartum – Warszawa, wizyty w ministerstwach i instytucjach otoczenia biznesu, forum biznesowe i rozmowy B2B w Chartumie.

Krajowa Izba Gospodarcza w ramach misji zadba o jej stronę logistyczną, tj zorganizuje przeloty, transport na miejscu, program towarzyszący; dokonamy rezerwacji hoteli i przekażemy Państwu informacje dot. szczegółów zakwaterowania.

Szacunkowy koszt udziału w misji wynosi 7.800,- PLN (netto) od osoby.

Powyższa cena obejmuje: koszty przelotu w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa-Dubaj –Chartum –Warszawa, transport miejscowy, koszty wizy sudańskiej, ubezpieczenia, koszty przygotowania Forum i aranżacji spotkań B2B, druku folderu o uczestnikach misji, opiekę organizatorów ze strony KIG.

Uprzejmie proszę w terminie do 15 grudnia 2017 o wypełnienie wypełnienie formularza zgłoszeniowego (w tym profilu firmy oraz oferty na rynek sudański koniecznie po angielsku).

Ponadto mailem na adres kkaniewska@kig.pl, prosimy o przesłanie:

 • logo firmy w formacie jpg (do druku)
 • zdjęcie uczestnika misji
 • dane do wizy i ubezpieczenia (kopia dwóch pierwszych stron z informacjami o właścicielu paszportu, nr PESEL data i miejsce urodzenia , miejsce zamieszkania)

Rejestracja online

Kontakt:
KRAJOWA IZBA GOSPODARCZA – Biuro Współpracy z Zagranicą
Katarzyna KANIEWSKA, kkaniewska@kig.pl, tel 22 / 6309707
Maria NOWAKOWSKA, mnowakowska@kig.pl, tel 22 / 6309873