Możdżer Danielsson Fresco & Holland Baroque – nowa płyta i trasa koncertowa

Dodane przez: | 26 lutego 2020

Możdżer Danielsson Fresco

Zapraszamy na koncerty promujące nowy album tria Możdżer Danielsson Fresco z udziałem Holland Baroque pt. „Just ignore it”!

Dream Team został doceniony za subtelne i wyrafinowane brzmienie. Trio osiągnęło harmonię między kluczową dla natury jazzu improwizacją, a melodyjną przystępnością. W projektach tworzonych przez Trio Możdżer Danielsson Fresco nic nie jest oczywiste, Trio ma na koncie 3 studyjne albumy, pierwszy „The Time” z tytułem Diamentowej Płyty, pozostałe dwa albumy „Between us and the light” oraz „Polska” osiągnęły już status Podwójnej Platyny. Tym razem Trio do nagrań kolejnego albumu zaprosiło orkiestrę Holland Baroque, z którą Leszek Możdżer nagrał w 2017 roku płytę Earth Particles.

Specjalnie skomponowane przez Larsa, Leszka i Zohara utwory zostały nagrane w Holandii w Wisseloord Studios, praca w studiu została poprzedzona dwoma koncertami, które holenderska publiczność przyjęła nadzwyczaj gorąco domagając się trzykrotnych bisów!

Współpraca Tria Możdżer Danielsson Fresco i Holland Baroque przyniosła nieznany dotąd efekt. Dzięki połączeniu różnych kultur i stylów uwolniono ogromną siłę. Taką, która należy do esencji muzyki. Która jest tak stara jak świat i dzięki temu rodzajowi współpracy otrzymuje życie wieczne. – RINUS VAN DER HEIDEN

„Leszek Możdżer wespół ze szwedzkim basistą i wiolonczelistą Larsem Danielssonem i perkusistą z Izraela Zoharem Fresco stworzył trio – Dream Team. Skład Możdżera brzmi rzeczywiście jak marzenie – lekko, dynamicznie, czasem refleksyjnie. I jak w dobrej poezji – wyobraźnia nie kłóci się tu z dyscypliną, a wizyjność podaje rękę intelektualizmowi.” – Mirosław Pęczak

Płyta „Just ignore it” trafi do sprzedaży 17 kwietnia 2020. Koncerty z premierowym repertuarem odbędą się we Wrocławiu, Krakowie, Łodzi i Warszawie.

Na koncert w Warszawie/Sala COS Torwar przygotowane jest specjalne nagłośnienie, które zapewni dobrą akustykę w każdym sektorze, a scenografia z nastrojowym światłem i z dużymi ekranami sprawi, że muzyków będzie dobrze widać nawet z ostatnich rzędów.

Teaser : https://www.facebook.com/leszekmozdzer/videos/172386254203753/

Koncerty:

  • 20.04.2020 – Wrocław / NFM (Festiwal Jazz Nad Odrą)
  • 21.04.2020 – Kraków / Centrum Kongresowe ICE
  • 22.04.2020 – Łódź / Wytwórnia
  • 23.04.2020 – Warszawa / COS TORWAR