Nowe przystanki w Warszawie i w Markach

Dodane przez: | 17 stycznia 2020

Już od soboty, 18 stycznia, pasażerowie Warszawskiego Transportu Publicznego będą mogli korzystać z nowych przystanków. Skończyły się prace budowlane.

Przy ulicy gen. T. Rozwadowskiego na Targówku oraz Przylesie i Dorodnej na Białołęce przystanki zostały zbudowane przez Zarząd Transportu Miejskiego. Zaproponowali je pasażerowie.

KRAŚNICKA 01 – przy ulicy gen. T. Rozwadowskiego, w kierunku Radzymińskiej, na żądanie dla linii 156 i 256. Przystanek poprawi dojazd do centrum handlowego i będzie „do pary” dla istniejącego już przystanku w przeciwnym kierunku.

PRZYLESIE 01 i 02 – przy ulicy Przylesie w rejonie osiedla mieszkaniowego i sklepu. Przystanki poprawią obsługę osiedla przy ulicy Przylesie, którego mieszkańcy do tej pory musieli dojść na przystanki przy Modlińskiej. Teraz będą mogli korzystać z autobusów linii 900, kursujących co 15 minut w godzinach szczytu.

DORODNA 02 – przy ulicy Dorodnej za skrzyżowaniem z Myśliborską w kierunku Modlińskiej. Skorzystają z niego głównie mieszkańcy nowego osiedla przy ulicy Ku Rzece. Na żądanie zatrzymają się tu autobusy linii 211.

PORTOWA 01 i 02 – przy ulicy Dorodnej za skrzyżowaniem z Portową. Przystanki pozwolą na skrócenie drogi do komunikacji miejskiej pasażerom z ulicy Portowej, gdzie we wrześniu, po otwarciu nowej siedziby szkoły podstawowej nr 118, zmieniła się trasa linii 211 i autobusy nie kursują już tą ulicą. Od soboty autobusy z liczbą 211 na wyświetlaczach będą się zatrzymywały na żądanie na nowych przystankach Portowa.

Skończyła się również budowa peronów nowych przystanków na ulicy L. Lisa-Kuli w Markach. Zmieniły się tu również granice strefy biletowej. Dzięki nowym przystankom poprawi się komunikacja lokalna we wschodnich Markach. Oto one:

SPORTOWA 02 – za skrzyżowaniem z al. marsz. J. Piłsudskiego w kierunku Zielonki,

JAGIEŁŁY 01 – przed skrzyżowaniem z ulicą Władysława Jagiełły w kierunku al. marsz. J. Piłsudskiego,

JAGIEŁŁY 02 – za skrzyżowaniem z ulicą Władysława Jagiełły w kierunku Zielonki,

SOKOLA 01 – przed skrzyżowaniem z ulicą L. Solskiego w kierunku al. marsz. J. Piłsudskiego,

SOKOLA 02 – za skrzyżowaniem z ulicą L. Solskiego w kierunku Zielonki,

WRONIA 01 – przed skrzyżowaniem z ulicą Wronią w kierunku al. marsz. J. Piłsudskiego,

WRONIA 02 – za skrzyżowaniem z ulicą Wronią w kierunku Zielonki.

Na przystankach tych na żądanie będą się zatrzymywały autobusy linii L43, a na przystankach Sokola 01 i Wronia 01 dodatkowo linii L44. Jednocześnie zmieni się charakter przystanku WOLNOŚCI 01 dla autobusów linii L43 i nie będzie on już „na żądanie” tylko stały. Ułatwi to przesiadkę w kierunku Warszawy.

Od 18 stycznia zmieni się również charakter przystanków KWATERY GŁÓWNEJ 01 i 02. Autobusy linii; 125, 142, 143, 145, 173, 183, 245, 702, 704, 720, 722, 730 będą się tu zatrzymywały „na żądanie”. Na nowych przystankach MAZOWIECKA 01 i 02 zatrzymają się autobusy w Wesołej. Przystanki te zostały wybudowane przy al. marsz. J. Piłsudskiego przy skrzyżowaniu z ulicą Mazowiecką.

(ZTM)