Nowy członek WIG – firma Eko-Aronia Agnieszka Chilicka

Dodane przez: | 28 sierpnia 2018

Eko-Aronia Agnieszka ChilickaWitamy nowego członka Warszawskiej Izby Gospodarczej – firmę Eko-Aronia Agnieszka Chilicka ze Sztabina w województwie podlaskim.

Eko-Aronia jest firmą rodzinną. Rodzice pani Agnieszki Chilickiej prowadzą ekologiczne gospodarstwo rolne z ekologiczną plantację aronii czarno owocowej, położoną na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego. Z owoców aronii produkowany jest „Ekologiczny Sok Aroniowy znad Biebrzy”, sprzedawany na rynku krajowym i na rynkach zagranicznych. W ostatnich latach eksport rozwinął się do takich krajów, jak: Chorwacja, Czarnogóra, Grecja, Węgry, Słowacja, Czechy, USA, Kanada, Korea Południowa, Japonia.

Firma wytwarza z aronii także wiele innych produktów, między innymi ekstrakt, konfitury a także kosmetyki.

Aronia jest jednym z najzdrowszych owoców świata. Polska jest aroniową potęgą. Co roku produkuje około 60 tys. ton tych owoców, czyli 90 proc. światowej produkcji. Na eksport trafia głównie w postaci koncentratu, soków a także suszu, mrożonek.

Firma Eko-Aronia Agnieszka Chilicka współpracuje z wieloma uczelniami, instytutami naukowymi i firmami, m.in. z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym, Uniwersytetem Medycznym w Białymstoku, Instytutem Sadownictwa w Skierniewicach, Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu i Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego.

(AKK)