O ekologii i etykiecie pod biznesową choinką

Dodane przez: | 11 grudnia 2018

Proces produkcji trwa jedną sekundę, używamy ich przez 25 minut, a rozkładają się prawie 400 lat.

Mowa o torebkach foliowych, które wywiewane z pobliskich składowisk, spływające rzekami i popychane przez wiatr – przemierzają cały świat. Nadchodzi jednak kres plastikowej ery.

W październiku Unia Europejska przyjęła rezolucję, z której wynika, że plastikowe przedmioty jednorazowe, takie jak talerze, sztućce, słomki i patyczki higieniczne, plastikowe lekkie torby, mieszadełka do napojów i pojemniki do fast foodów, które stanowią w sumie ponad 70 proc. odpadów morskich, mają być w UE zakazane.

Co to oznacza dla przedsiębiorców? Jaka jest przyszłość opakowań jednorazowych w Polsce? Czy jesteśmy gotowi na taką zmianę? Na te i wiele innych pytań związanych z opakowaniami jednorazowymi odpowiemy podczas utrzymanego w świątecznym klimacie śniadania biznesowego, które odbędzie się 19 grudnia o godzinie 11:00 w Warszawskim Domu Technika NOT (ul. Czackiego 3/5).

Zapraszają: Warszawska Izba Gospodarcza, Stowarzyszenie Polskich Mediów i Zoompack Sp. z o.o.

Akcentem świątecznym będzie wykład eksperta Pawła Grotowskiego, na temat etykiety w biznesie podczas świąt i w karnawale.

Bardzo prosimy o potwierdzenie obecności do dnia 17 grudnia na adres biuro@wig.waw.pl lub telefonicznie pod nr 22 225 01 11