Ostrzegawcze naklejki na śmietnikach. Przykleją i nie zabiorą odpadów

Dodane przez: | 23 grudnia 2019

Ostrzegawcze naklejki na śmietnikach

Stołeczni urzędnicy chcą zdyscyplinować warszawiaków i ruszają z nową akcją informacyjną. „Uwaga. Nie odebrano z powodu zmieszania różnych frakcji odpadów” – naklejki o takiej treści będą pojawiać się na kontenerach.

Nowy regulamin utrzymania czystości i porządku był stopniowo wprowadzany w Warszawie od stycznia 2019 roku. Zgodnie z nim, mieszkańcy powinni segregować odpady do pięciu pojemników: papier, szkło, metale i tworzywa sztuczne, bio oraz zmieszane.

W praktyce wychodzi to różnie – jedni są bardziej zdyscyplinowani, inni mniej. I właśnie do tych drugich adresowane mają być naklejki. Jeśli w worku albo pojemniku będzie nie to, co powinno, śmieci nie zostaną zabrane. Naklejki mają dwie wersje – jedne informują zmieszaniu frakcji, drugie – o tym, że odpad nie jest odbierany „w systemie”.

Oznakowane nie zostaną w śmietniku na stałe – operator odbierze je wtedy, gdy przyjdzie kolej na zabranie „zmieszanych”.

Jednocześnie ratusz przypomina, że mieszkańcy mogą sprawdzić, do którego kosza wyrzucić produkowane przez siebie odpady – służy do tego wyszukiwarka #SegregujNa5 na stronie segregujna5.um.warszawa.pl.

źródło: TVN Warszawa
foto: Urząd Miasta Warszawa