Owocne spotkanie

Dodane przez: | 7 września 2020

Zjazd Forum Izb Gospodarczych Województwa Mazowieckiego odbył się w Kazimierzu Dolnym

W dniach 4-6 września odbył się zjazd Forum Izb Gospodarczych Województwa Mazowieckiego (FIGWM).

Przedstawiciele zrzeszonych w Forum Izb, spotkali się w Kazimierzu Dolnym, aby przedyskutować dotychczasowe działania i zaplanować kolejne przedsięwzięcia nakierowane na wsparcie mazowieckich przedsiębiorców. Aby skuteczność i efektywność tych działań była jak najwyższa, poza przedstawicielami izb na zjeździe obecni byli przedsiębiorcy zrzeszeni w mazowieckich izbach, a także eksperci i specjaliści z różnych dziedzin, wspierających otoczenie biznesu.

Sobotni poranek i przedpołudnie były czasem wypełnionym pracą i szkoleniami

Skutecznie dla biznesu

Spotkanie rozpoczęło się w piątek, 4 września, uroczystą kolacją. Sobotni poranek i przedpołudnie były czasem wypełnionym pracą i szkoleniami. Pierwszy panel poprowadził Piotr Sawczuk, dyrektor ds. relacji z Klientami PPK w Państwowym Funduszu Rozwoju. Poruszył on zagadnienia pracowniczych planów kapitałowych i sposobów rozwiązywania trudności, z jakimi przedsiębiorcy mierzą się na drodze wprowadzania tego systemu do swoich firm. Panel drugi swoimi specjalistycznymi poradami wypełnili Małgorzata Macias i Jerzy Dąbrowski, partnerzy Arboretum – grupy doradczej dla biznesu rodzinnego. Ostatnie szkolenie, prowadzone przez Tomasza Paprockiego-właściciela Agencji Bezpieczeństwa Fusion 24, dotyczyło zagadnień RODO i wszelkich niuansów związanych z dopełnieniem tego obowiązku w firmie.

Marek Rak, właściciel winnicy Kazimierskie Wzgórza

Przedsiębiorca też człowiek

Po intensywnej pracy przyszedł czas na zasłużony relaks. Członkowie FIGWM odwiedzili winnicę Kazimierskie Wzgórza, przepięknie położoną na słonecznym stoku Kazimierza Dolnego i usłyszeli mnóstwo ciekawych informacji na temat produkcji wina. Właściciel winnicy opowiadał min. jak rozpoznać dobre wino, darząc je trzema pocałunkami. Spotkanie w winnicy uświetniła degustacja polskich win i lokalnych serów, a także pieczonej własnoręcznie kiełbasy. Po zmroku cała grupa przeniosła się na kazimierski Rynek, gdzie pod okiem przewodniczki Elżbiety Skoczylas z firmy Cztery Żywioły Eventy Integracja Szkolenia biznesowe Warsztaty kreatywne poznała najciekawsze zakamarki miasteczka. Wieczór zakończył się magicznym spacerem z pochodniami, po tajemniczych ścieżkach Wąwozu Korzeniowego.

Po kazimierskim Rynku oprowadzała Elżbieta Skoczylas z firmy Cztery Żywioły Eventy Integracja Szkolenia biznesowe Warsztaty kreatywne

Spotkanie w Kazimierzu Dolnym było kolejnym z cyklu spotkań FIGWM. Poprzednie odbywały się min. w Serocku i Zegrzu pod Warszawą.

Szczególne podziękowania należą się dyrektor Płońskiej Izby Gospodarczej, pani Agacie Radomskiej, za inicjatywę i perfekcyjną organizację wydarzenia.

Katarzyna Kaczmarska