Pierwsze Międzynarodowe Targi Importu w Chinach w Szanghaju w dniach 5-10 listopada mają przyciągnąć 150 000 nabywców

Dodane przez: | 22 stycznia 2018

China International Import ExpoInauguracyjne Międzynarodowe Targi Importu w Chinach (China International Import Expo, CIIE) odbędą się w Krajowym Centrum Konferencyjno-Wystawowym w Szanghaju w dniach 5 do 10 listopada 2018 roku.

Wstępne zapytania i rezerwacje wskazują, że liczba uczestników targów CIIE pobije dotychczasowe rekordy tego typu międzynarodowych wydarzeń. Zainteresowanie targami napędza wzrost poziomu importu do Chin w 2017 r., który sięgnął niemal 12,5 bilionów RMB (1,95 bilionów USD), co stanowi wzrost o 18,7% w porównaniu do roku 2016. Wynik ma sięgnąć 8 bilionów USD w ciągu następnych pięciu lat wraz z postępami Chin w kolejnych etapach rozwoju kraju. Chiny są drugą największą na świecie gospodarką i drugim co do wielkości światowym importerem.

Sześć branż, które zgodnie z szacunkami mają charakteryzować się największym potencjałem wzrostu w handlu transgranicznym szczególnie promowanym na targach CIIE to: produkty spożywcze i rolnicze, odzież i produkty konsumenckie, elektronika konsumencka i artykuły gospodarstwa domowego, samochody, urządzenia medyczne, medycyna i opieka zdrowotna oraz inteligentny sprzęt. Wszystkie z tych branż cechowały się wysokim wzrostem pod względem importu między styczniem a listopadem 2017 r.

Delegacje z Chin specjalizujące się w obszarach takich, jak edukacja, badania naukowe, kultura i turystyka odwiedzą targi, na których obecni będą także przedstawiciele wielu Izb Handlowych, grup rządowych, przywódców branżowych i ekspertów z dużych lokalnych przedsiębiorstw z wielu prowincji, rejonów i regionów niezależnych Chin. Ponadto w targach wezmą udział przedstawiciele chińskiej sceny e-handlu i gigantów internetowych, w tym Alibaba, JD.com, Suning i kaola.com.

„W targach weźmie udział wiele firm, organizacji i gości, dlatego też zachęcamy wszystkich wystawców do tego, aby wytypowali chińskich nabywców i przedsiębiorstwa, które chcą zobaczyć na targach – skomentował Sun Chenghai, zastępca dyrektora generalnego komitetu organizacyjnego targów CIIE. – Następnie dopasujemy zapytania do wystaw na CIIE, aby doprowadzić do utworzenia lepszego, skuteczniejszego i bardziej dopasowanego wydarzenia dla wszystkich” – dodał dyrektor.

Zainteresowani wystawcy mogą pod adresem http://www.ciie.org/zbh/en/ sprawdzić wymagania kwalifikujące i zgłosić swoje uczestnictwo do 30 czerwca.

China International Import Expo

Pierwsze Międzynarodowe Targi Importu w Chinach (China International Import Expo, CIIE) organizowane są przez Ministerstwo Handlu Chińskiej Republiki Ludowej oraz Rząd Ludowy Miasta Szanghaj przy wsparciu ze strony Światowej Organizacji Handlu, Konferencji Narodów Zjednoczonych do spraw Handlu i Rozwoju oraz Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju Przemysłowego.

Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.ciie.org/

źródło: PR Newswire / Centrum Prasowe PAP