Pionierzy polskiego biznesu – przetarg na serial rozstrzygnięty!

Dodane przez: | 27 lutego 2020

Kamera

Zarząd Związku Przedsiębiorców i Pracodawców oraz Warsaw Enterprise Institute wyłonił zwycięzcę konkursu na treatment do serialu o początkach polskiego kapitalizmu. Zwycięzcą konkursu został Artur Jaworski.

Serial dokumentalny będzie składał się z 6 odcinków opowiadających o dekadzie polskiej przedsiębiorczości po upadku komunizmu. Przez sylwetki uczestników tamtych wydarzeń, w atrakcyjny sposób ma pokazać drogę Polaków do dobrobytu. Serial realizowany będzie z myślą o młodych i zagranicznych widzach, którzy historię początków polskiego kapitalizmu znają tylko z opowieści rodzinnych czy przekazów medialnych.

Dokument ma przedstawić realia, w jakich zaczynali pionierzy polskiego biznesu. Jak wyrastał i zdobywał doświadczenie polski kapitalizm, tworzony w większości przez młodych ludzi, którzy bez biur, bez komputerów, telefonów i samochodów, systemu bankowego i infrastruktury stworzyli 6 milionów miejsc pracy. Wszystko pogrążone w chaosie prawnym, przy szalejącej korupcji, inflacji i braku profesjonalnego wsparcia prawników, doradców finansowych, marketerów, nie mówiąc o rozwiniętym systemie kredytowania.

ZPP
foto: Pixabay