Promocja Polski na ITB Berlin 2019

Dodane przez: | 22 stycznia 2019

Promocja Polski na ITB Berlin 2019

Wystawiający się na polskim stoisku narodowym mogą skorzystać w tym roku z pakietu targowego. Oprócz powierzchni targowej obejmuje on działania promocyjne na rynku niemieckim.

Jak co roku Polska Organizacja Turystyczna organizuje stoisko narodowe podczas wiodących targów turystycznych na świecie. Tegoroczne stoisko będzie miało łączną powierzchnię 725 m2, w tym 15 m2 zajmie prezentacja turystyki medycznej. W 2019 roku POT uznał za priorytetowe rynki: Francji, Niemiec i Wielkiej Brytanii.

Już w styczniu rozpocznie się kampania promocyjna polskich wystawców. Pakiet promocyjny obejmuje m.in. emisję w dniach 4-10 marca spotów reklamowych w wagonach sieci berlińskiego metra. Mają one zachęcać do odwiedzenia przez Berlińczyków prezentacji targowej naszego kraju. Materiały do emisji przygotowane zostaną na podstawie spotów dostarczonych przez wystawców.

Regionalne organizacje turystyczne już rozpoczęły informowanie swoich członków o kampanii i warunkach uczestnictwa w niej. Zachęcają do przesyłania przez uczestników stoisk regionalnych 30-sekundowych filmów. Polska Organizacja Turystyczna zastrzegła sobie prawo do wyboru spotów, które ostatecznie zobaczą Berlińczycy.

Równolegle prowadzone będą inne działania promocyjne, jak reklama zewnętrzna na dworcach w Berlinie, prezentacja wystawców na urządzeniach multimedialnych ustawionych na terenie polskiego pawilonu oraz przygotowanie teczki prasowej informacje o wszystkich wystawcach dystrybuowany w centrum prasowym Messe Berlin.

Jeszcze w tym miesiącu uruchomiona zostanie reklama banerowa „Polen auf der ITB Berlin 2019” na stronie internetowej www.polen.travel/de. Informacja o wystawcach znajdzie się również w newsletterze branżowym i materiale prasowym, która wystała zostanie w lutym do podmiotów znajdujących się w bazie własnej POT.

Tegoroczna edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych ITB Berlin 2019 odbędzie się w dniach 6-10 marca.

oprac. Agnieszka i Leszek Nowak, www.2ba.pl
foto: Leszek Nowak