Przykład z Kętrzyna

Dodane przez: | 5 marca 2019

Warszawska Izba Gospodarcza wspólnie z samorządem Kętrzyna promuje projekt gospodarczy „Invest In Kętrzyn”.

W tym celu 23 lutego zorganizowana została w Warszawie w hotelu Gromada konferencja (pierwsza odbyła się przed miesiącem w Kętrzynie). Władze samorządowe Kętrzyna i powiatu kętrzyńskiego zaprezentowały m.in. ofertę atrakcyjnych gruntów, możliwości inwestycyjne w Kętrzynie i powiecie kętrzyńskim, a przede wszystkim informację o działających firmach i ich produktach, ulgach i wsparciu przez samorząd, dotacjach i pożyczkach. Przedsiębiorcy z Kętrzyna oraz regionu przedstawili swoje materiały promocyjne.

Dlaczego w Warszawie

– Warszawa to jest nasze okno na świat. Współpracując z Warszawską Izbą Gospodarczą chcemy pokazać wszystkim, że jest takie miasto jak Kętrzyn mające potencjał inwestycyjny, do którego warto przyjechać. Cieszy mnie również obecność mediów warszawskich. Dzięki nim inni zauważą, że warto inwestować w Kętrzynie i powiecie kętrzyńskim – mówił Maciej Wróbel, zastępca burmistrza.

Burmistrz Kętrzyna Ryszard Niedziółka zaznaczył, że jednym z istotnych elementów współpracy, który samorząd kętrzyński ma do zaoferowania to partnerstwo publiczno-prawne (PPP – współpraca pomiędzy jednostkami samorządowej a podmiotami prywatnymi w sferze usług publicznych – red.).

Mocni samorządem

Marek Traczyk, prezes Warszawskiej Izby Gospodarczej zapewnił o kontynuacji współpracy samorządu terytorialnego i gospodarczego.

– Gratuluję samorządowi miasta Kętrzyn. Współpraca pomiędzy samorządem terytorialnym i gospodarczym to fundament rozwoju gospodarczego. Bez tej współpracy nie ma inwestowania i nie ma rozwoju. Jesteśmy otwarci na współpracę z samorządami w całej Polsce – podkreślił prezes Traczyk.

Podczas spotkania zostały przybliżone między innymi takie firmy i ich produkty jak: Philips, Magnetic Systems Technology, Weda, Warmia , Pasieka Pucer, Majonezy, Naturlen , Hotel Koch, City Club, Mazurolandia, Doroszko czy Port Lotniczy „Mazury”.

Od kontaktów do kontraktów

Przedsiębiorców z Mazowsza interesowały między innymi sprawy związane z turystyką i ekologią na Mazurach. Stąd też chociażby Pasieka Pucer już od pierwszych chwil znalazła się w centrum uwagi. W czasie briefingu prasowego padały także pytania dotyczące żywności ekologicznej, jak zachęcić młodych przedsiębiorców do inwestowania oraz tzw. małego ruchu granicznego (MRG) i jego wpływu na życie gospodarcze w pobliżu granicy z Rosją. Odpowiedzi na pytania udzielali burmistrz Kętrzyna Ryszard Niedziółka oraz starosta Powiatu Kętrzyńskiego Michał Kochanowski. Padły też istotne deklaracje dotyczące kontynuacji kontaktów pomiędzy samorządami kętrzyńskimi a Warszawską Izbą Gospodarczą.

Relacja video z konferencji „Invest in Kętrzyn”

Ten i inne materiały do przeczytania w najnowszym wydaniu TTG Wiadomości Gospodarcze.

(red)
foto: Mirosław Gleb