Rekonesans z Foshan – przystanek Warszawa

Dodane przez: | 6 maja 2019

Rekonesans z Foshan

Warszawska Izba Gospodarcza gościła delegację Biura Handlowego miasta Foshan z prowincji Guangdong w Chinach. W skład delegacji weszli dyrektor Biura Li Jing Luan, szef Wydziału Spraw Zagranicznych Yuan Yongxin oraz szef Wydziału E-commerce Vincent Lee. Biuro działa w imieniu Ministerstwa Gospodarki i jest odpowiedzialne za promocję gospodarczą i rozwój współpracy międzynarodowej.

Miasto Foshan liczy 8 mln mieszkańców, jego produkt krajowy to ok. 120 mld USD. Jest ważnym ośrodkiem przemysłu, z którego pochodzi m.in. połowa światowej produkcji lodówek i klimatyzatorów. Produkowane są tam również meble, maszyny produkcyjne, ceramika i farmaceutyki.

Rekonesans z Foshan

W trakcie spotkania omawiano kwestie rozwoju współpracy gospodarczej pomiędzy Polską a Foshan i prowincją Guangdong. Podkreślono zalety już istniejącej współpracy i roli jaką odgrywa w niej Warszawska Izba Gospodarcza.

Chińscy goście określili swoją wizytę jako „rekonesans” po światowych rynkach, w trakcie którego odwiedzili również Gruzję i Arabię Saudyjską. Foshan planuje otwierać sieć stałych przedstawicielstw handlowych, które podejmować będą działania marketingowe, logistyczne i promocyjne na lokalnych rynkach. W 2018 r. otwarto przedstawicielstwo w Budapeszcie i w ocenie dyrektora Li Jing Luana efekty jego działań są bardzo zadowalające.

Rekonesans z Foshan

Prezes Marek Traczyk został zaproszony do złożenia wizyty w Foshan. Ustalono, że w najbliższym czasie Warszawska Izba Gospodarcza przy współpracy z chińskimi partnerami zorganizuje misję gospodarczą, w której wezmą udział wybrane przedsiębiorstwa z Polski.

(red)