Sri Lanka na wyciągnięcie ręki

Dodane przez: | 20 października 2020

E-Trade Week Sri Lanka – Europa Centralna i Wschodnia

19 października br. rozpoczął się E-Trade Week Sri Lanka – Europa Centralna i Wschodnia, cykl spotkań B2B online przedsiębiorców z Europy Centralnej i Wschodniej, z rekomendowanymi producentami ze Sri Lanki.

Trade Week Sri Lanka – ECC jest organizowany pod patronatem JE Cahm Wijeratne, ambasadora Republiki Sri Lanki i Jacka Czauderny, konsula honorowego Sri Lanki, przy współpracy z Warszawską Izbą Gospodarczą. Partnerem cyklu jest Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego. Za współpracę od strony lankijskiej odpowiedzialna jest Sri Lanka Export Development Board (SLEDB), organizacja zajmującą się rozwojem i promocją eksportu, będąca organem wykonawczym Ministerstwa Rozwoju Eksportu Sri Lanki.

Pierwszy krok

Inauguracja wydarzenia odbyła się w formule hybrydowej, w ambasadzie Republiki Sri Lanki w Warszawie oraz online. Spotkanie rozpoczął JE pan Wijeratne, ambasador Sri Lanki w Polsce, który zwrócił uwagę na rosnące zainteresowanie Europy produktami ze Sri Lanki i potrzebę organizacji takich działań. Jacek Czauderna, konsul honorowy Sri Lanki podkreślił, że jest to pierwsze takie wydarzenie w Europie Centralnej i Wschodniej i pierwszy krok do wzmocnienia relacji biznesowych między Europą a Republiką Sri Lanki. Kolejnym, ważnym etapem spotkań B2B online, będzie zaplanowana na marzec 2021 roku misja gospodarcza na Sri Lankę.

E-Trade Week Sri Lanka – Europa Centralna i Wschodnia

Marek Traczyk, inicjator E-Trade Week Sri Lanka–ECC, prezes Warszawskiej Izby Gospodarczej, który był moderatorem spotkania zapewnił, że WIG, dzięki wypracowanym szerokim kontaktom z izbami gospodarczymi z Europy Centralnej i Wschodniej, efektywnie włączy się w organizację kolejnych spotkań B2B oraz misji gospodarczej europejskich przedsiębiorców.

Biznes bez granic

Po części oficjalnej rozpoczęły się prezentacje firm ze Sri Lanki, gdzie swoją ofertę przedstawili producenci z sektorów: odzież damska, męska i dziecięca, żywność, suplementy diety, egzotyczne przyprawy i oleje, usługi turystyczne, sprzęt turystyczny i akcesoria militarne, środki ochrony osobistej, produkty dekoracyjne ręcznie rzeźbione z drewna.

Kolejne dni będą przeznaczone na indywidualne spotkania B2B, firmy polskie nadal mogą dołączać do E-Trade Week Sri Lanka – ECC, rejestrując się za pomocą formularza http://slexport.szef.co/formularze/business-trade-week.