Światowe prognozy w Dniu Turystyki

Dodane przez: | 27 września 2018

Turyści

Z okazji Międzynarodowego Dnia Turystyki (27 września) Euromonitor International opublikował dane na temat przyszłości branży turystycznej. Badania analityków Euromonitora mogą ucieszyć branżę turystyczną. W kolejnych latach można się spodziewać silnego wzrostu i kolejnych rekordów. Do 2030 roku liczba międzynarodowych podróży wyniesie 2,4 mld, co oznacza przychody w wysokości 2,6 mld dolarów. Ze wzrostu tego korzystać będą przede wszystkim: Chiny, Francja i Stany Zjednoczone.

Zarobki napędzają podróże

– Coraz większe zarobki i rozrastająca się klasa średnia to czynniki, które powodują coraz większe poczucie bezpieczeństwa wśród konsumentów na całym świecie. Młodzi ludzie i mieszkańcy metropolii szukają nowych doświadczeń w podróży, napędzając wzrost turystyki i wyznaczając nowe trendy w branży. Co za tym idzie, usługi i produkty są bardziej spersonalizowane niż kiedykolwiek” – komentuje Nadejda Popova, menedżer branży turystycznej w Euromonitor International.

Badania pokazują, że w 2018 roku liczba międzynarodowych przyjazdów wzrosła o 5 proc. w porównaniu z 2017 i wynosiła 1,4 mld. Odpowiadają za to dobre prognozy ekonomiczne dla największych gospodarek świata: Eurostrefy, Japonii i Stanów Zjednoczonych.

Tanie loty i sprzedaż w sieci

Euromonitor International przewiduje też, że tani przewoźnicy lotniczy będą nadal w forpoczcie rozwojowej branży lotniczej, prześcigając dynamiką regularnych przewoźników. Oczekuje się, że tani przewoźnicy będą wykazywać 6-procentową stopę wzrostu liczby pasażerów w latach 2018-2023.

Dobre czasy czekają też pośredników sprzedających usługi turystyczne – do 2023 roku ich obroty mają globalnie przekroczyć 2 bln dolarów. Z tym że ten kawałek tortu przypadnie w głównej mierze tym, którzy nadążą za rozwojem technologii. 70 proc. sprzedaży u agentów turystycznych już w 2017 roku odbywała się za pomocą urządzeń mobilnych.

Sztuczna inteligencja dla prawdziwych klientów

– Przez lata ciągle zmieniająca się i bardzo dynamiczna branża turystyczna była doświadczana przez wiele czynników burzących status quo. Trudno więc nawet przewidywać przyszłość, tak jak kiedyś się to robiło. Stały rozwój gospodarczy i cyfryzacja przynoszą nowe modele biznesowe, a konsumenci stają się coraz bardziej wymagający. Aby pozostać konkurencyjnym na rynku turystycznym trzeba zapewniać klientom możliwość płynnego, bezproblemowego kupowania usług i odbywania podróży: od fazy inspiracji poprzez poszukiwania i rezerwację aż po usługi w miejscu docelowym. Pomagają w tym takie udogodnienia jak: sztuczna inteligencja (AI), big data oraz procesowanie danych w chmurze – dodaje Nadejda Popova.

Euromonitor International planuje prezentacje raportu „Megatrendy kształtujące przyszłość podróży” na targach World Travel Market (WTM) w Londynie 6 listopada 2018 roku.

foto: Pixabay