Święto Warty w Skwierzynie

Dodane przez: | 25 lipca 2017

Święto Warty

Turniej sołectw z trzech nadwarciańskich województw, występy artystów i stoiska promocyjne nadwarciańskich gmin to tylko kilka z licznych atrakcji Święta Warty, który odbyło się sobotę, 22 lipca, koło Domu nad Rzeką w Skwierzynie.

Organizowana od kilku lat impreza impreza promuje miejscowości położone nad Wartą oraz promować ich walory turystyczne, rekreacyjne i gospodarcze. W tym roku zorganizowana została ze szczególnym rozmachem, Uczestnicy nie narzekali na nudę. Zawody wędkarskie, pokazy ratownictwa na lądzie i wodzie, gala rycerska, otwarte zawody kajakarskie, zawody siłaczy oraz turniej Powiatów i Gmin Nadwarciańskich – to tylko kilka z licznych atrakcji plenerowej zabawy.

Podczas święta Warty odbyła się także akcja charytatywna Wiosłowanie dla Ani Wojtas pod patronatem Honorowym Mistrza Olimpijskiego Tomasza Kucharskiego.

Na scenie zaprezentowały się zespoły muzyczne, Studio Tańca Remix oraz kabaret UTW. Wręczono nagrody za udział w turniejach i konkursach, nie zabrakło także atrakcji dla dzieci. Gwiazdą wieczoru był Adam Asanov i przyjaciele, na zakończenie imprezy odbyła się zabawa taneczna.

źródło: Naszemiasto.pl
foto: Artur Anuszewski