Targi biznesu odpowiedzialnego społecznie i środowiskowo

Dodane przez: | 23 stycznia 2020

Targi CSRFirmy, organizacje i instytucje zaprezentują swoje dobre praktyki, produkty oraz usługi dotyczące CSR i zrównoważonego rozwoju podczas 8. już edycji Targów CSR, organizowanych przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Wydarzenie będzie spotkaniem beneficjentów działań odpowiedzialnego biznesu, przedstawicieli firm, ekspertów, środowiska akademickiego i organizacji pozarządowych, administracji oraz mediów. Targi odbędą się 16 kwietnia w Centrum EXPO XXI w Warszawie. Zarówno na część targową, jak i konferencyjną obowiązuje wstęp wolny.

Targi CSR organizowane są co dwa lata. W tym roku po raz pierwszy w nowej lokalizacji – Centrum EXPO XXI w Warszawie. 16 kwietnia zwiedzający będą mogli skorzystać z szerokiej oferty największego wydarzenia CSR w Polsce. Z jednej strony będą to stoiska wystawców: firm, organizacji i instytucji, ale także liczne atrakcje przygotowane na miejscu. Z drugiej strony, możliwość udziału w towarzyszącej wydarzeniu części konferencyjnej, poświęconej w tym roku tematowi środowiska naturalnego.

– CSR się zmienia. Wydarzenie takie jak Targi CSR pokazuje, jak bardzo się profesjonalizuje. W jednym miejscu poznamy różnorodne przykłady działań i innowacji, a dostępni na miejscu praktycy chętnie podzielą się swoją wiedzą. To także przestrzeń wielu ciekawych dyskusji wybitnych ekspertów i szansa, na nawiązanie nowych partnerstw sektorowych i międzysektorowych. Każde Targi przynoszą nowe przykłady tego rodzaju, tak bardzo potrzebnych, a wciąż niedostatecznie wykorzystanych pomysłów w łączeniu sił. Zapraszamy więc serdecznie 16 kwietnia do Centrum EXPO XXI w Warszawie, aby skorzystać z wyjątkowej możliwości całościowego spojrzenia na CSR, po inspiracje i nowe kontakty – mówi Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Część targowa

W poprzedniej edycji Targów CSR stoiska blisko 70 wystawców odwiedziło około 2500 osób. Ze względu na oddziaływanie CSR w różnych obszarach, wydarzenie kierowane jest do szerokiego grona odbiorców. Konwencja targowa sprzyja wymianie wiedzy i doświadczeń między przedstawicielami firm, dotyczy to zarówno dużego, jak i mniejszego biznesu, planującego rozwijać współpracę z większymi podmiotami czy też chcącego wprowadzać własne programy CSR-owe.

Do udziału w Targach CSR w sposób szczególny zaproszeni są beneficjenci dobrych praktyk odpowiedzialnego biznesu: pracownicy, konsumenci, dostawcy czy społeczności lokalne. Organizowane przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu wydarzenie ma charakter ogólnopolski, ponieważ skupia firmy i organizacje działające w różnych częściach kraju, a prezentujące swoje osiągnięcia i praktyki w formule targowej na wydarzeniu w Warszawie.

Ponadto Targi CSR to miejsce spotkań praktyków i teoretyków koncepcji społecznej odpowiedzialności biznesu, dzięki tworzeniu przestrzeni do rozwoju współpracy. Zatem zarówno organizacje pozarządowe, administracja, przedstawiciele środowisk akademickich i studenckich czy media skorzystają na aktywnym zwiedzaniu stoisk wystawców. A ze względu na wysoki walor edukacyjny Targów CSR, szkoły oraz uczelnie zyskują możliwość zapoznania uczniów i studentów z przykładami pozytywnego oddziaływania biznesu na szeroko pojęte otoczenie.

Część konferencyjna

8. Targom CSR będzie towarzyszyć część konferencyjna. W tej edycji poświęcona środowisku naturalnemu. ,,Środowisko! biznesowe i naturalne” jako hasło 8. Targów CSR ma na celu z jednej strony przypomnienie zależności między biznesem i jego otoczeniem oraz odpowiedzialności środowiska biznesowego za środowisko naturalne. Z drugiej strony pokazuje jak szeroką platformą prezentacji działań społecznych, biznesowych, ekologicznych oraz spotkaniem różnych środowisk będzie wydarzenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Na zwiedzających targi czekają panele oraz wykłady ekspertów i ekspertek z zakresu CSR, zrównoważonego rozwoju, środowiska naturalnego, ochrony klimatu, gospodarki obiegu zamkniętego, ale również rynku pracy, innowacji, zarządzania czy kwestii konsumenckich i społecznych.

Targi CSR to największe wydarzenie CSR-owe w Polsce. Organizowane jest od 2005 roku, co dwa lata, przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Celem wydarzenia jest prezentacja działań i praktyk firm społecznie odpowiedzialnych, a także usług oferowanych w tym zakresie. Podczas 7. Targów CSR udział w wydarzeniu wzięło blisko 80 wystawców z całej Polski. Różnorodność działań i możliwości współpracy przyciągnęła około 2500 zwiedzających.

Więcej informacji o wydarzeniu: http://odpowiedzialnybiznes.pl/targicsr