„Uczciwy VAT, zysk dla wszystkich”. Konferencję otworzy premier Morawiecki [LINK REJESTRACYJNY]

Dodane przez: | 14 września 2021
VAT

Fot. Shutterstock

Warsaw Enterprise Institute oraz Związek Przedsiębiorców i Pracodawców zapraszają do udziału w konferencji „Uczciwy VAT, zysk dla wszystkich”, która odbędzie się 22 września 2021 roku w hotelu Sheraton w Warszawie. Konferencję otworzy Premier Mateusz Morawiecki.

Dekadę temu rozpoczęła się w Polsce szeroka dyskusja na temat luki VAT będącej rezultatem nadużyć i oszustw. W 2013 roku co czwarta złotówka należna z tytułu podatku VAT nie wpływała do budżetu. Na oszustwach tracił nie tylko Skarb Państwa, lecz również przedsiębiorcy, którzy musieli mierzyć się z nieuczciwą konkurencją. Podejmowane przez prawodawców działania regulacyjne zmierzające do wyeliminowanie niepożądanych działań cechowały się rozmaitą skutecznością, jednak wprowadzone reformy przyniosły rezultat – luka VAT została zmniejszona o połowę.

PROGRAM WYDARZENIA>>

Jakie konkretne działania do tego doprowadziły i jak wpłynęły one na gospodarkę i sytuację przedsiębiorców? Które z nich okazały się najbardziej skuteczne? I jak z problemem radziły sobie inne państwa Unii Europejskiej? W końcu – czy istnieje pole do dalszego uszczelniania systemu? To pytania, na które odpowiedzi postaramy się znaleźć wraz z ekspertami, przedsiębiorcami i przedstawicielami organów administracji publicznej w trakcie konferencji „Uczciwy VAT – zysk dla
wszystkich”.

Potwierdzenie uczestnictwa za pomocą FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO do 15 września 2021 roku

Dla zainteresowanych uczestników możliwy jest zwrot kosztów podróży.