W podróż na Kasprowy Wierch z Sebastianem Karpielem Bułecką

Dodane przez: | 27 lipca 2017

Sebastian Karpiel BułeckaOd lipca podróżującym na szczyt Kasprowego Wierchu towarzyszy audioprzewodnik, któremu głosu użyczył Sebastian Karpiel Bułecka. Lider zespołu Zakopower na bieżąco informuje turystów o kolejnych etapach podróży, opowiada o  tatrzańskiej przyrodzie i ciekawostkach związanych z budową i  historią najstarszej w Polsce kolei linowej.

Podróżujący na szczyt Kasprowego Wierchu mogą liczyć na dodatkową atrakcję. Z  głośników, znajdujących się wewnątrz wagonika, turyści usłyszą głos Sebastiana Karpiela Bułecki. Lider zespołu Zakopower opowiada o regionie i historii kolei. Wyjaśnia m.in. w jaki sposób ponad 80 lat temu zbudowano maszynerię, co można zobaczyć z  okna wagonika, jakie atrakcje czekają na szczycie i czym wyróżnia się tatrzańska przyroda. Informuje również o tym, jak najwygodniej zakupić bilet oraz jak zachowywać się w górach.

– Jak pokazują nasze badania, 45 proc. turystów podczas wyjazdu w  góry chciałoby dowiedzieć się więcej o regionie. Audioprzewodnik nie tylko uatrakcyjnia podróż koleją, ale również dostarczy podróżującym ciekawych informacji na temat miejsca i  krajobrazu. Inicjatywa została bardzo pozytywnie przyjęta przez turystów. Jesteśmy przekonani, że dzięki takiemu rozwiązaniu jeszcze bardziej docenią piękno tatrzańskiej przyrody – mówi Patryk Białokozowicz z Polskich Kolei Linowych.

– Czuję się bardzo blisko związany z Podhalem, dlatego to dla mnie duży zaszczyt, że przewodzę turystom w podróży na jeden z najpiękniejszych tatrzańskich szczytów. Cieszę się, że w ten sposób mogę przyczynić się do popularyzowania wiedzy na temat regionu – mówi Sebastian Karpiel Bułecka, lider zespołu Zakopower.

Z przeprowadzonego przez Polskie Koleje Linowe badania wynika, że ponad 80 proc. respondentów chciałoby skorzystać z przejażdżki koleją linową, gdyby tylko mieli taką możliwość. 75% ankietowanych, będąc w Zakopanem, chciałoby wjechać właśnie na Kasprowy Wierch. Tegoroczne badania PKL pokazały, że w tym sezonie wśród urlopowiczów wybierających się w  góry, największy odsetek (ponad 60 proc.) odpoczywać będzie w Tatrach.

foto: Rafał Nowakowski