Warszawska Izba Gospodarcza pomaga: Maski dla ratowników

Dodane przez: | 22 maja 2020

Warszawska Izba Gospodarcza pomaga: Maski dla ratowników

Warszawska Izba Gospodarcza przekazała kolejną partię profesjonalnych masek SECURA wraz z zapasowymi kompletami filtrów.

Maski zostały dostarczone w piątek 22 maja. Odbiorcą daru zakupionego z funduszy zebranych podczas koncertu „Solidarni z Wuhan” była Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego MEDITRANS SP ZOZ w Warszawie.

Stacja ta jest największą na Mazowszu i jedną z największych w kraju. Skutecznie realizuje usługi w zakresie ratownictwa medycznego. Rocznie wykonuje ok. 200 000 wyjazdów ratujących zdrowie i życie pacjentów z terenu Warszawy i Mazowsza. WSPRiTS „Meditrans” dysponuje 62 zespołami ratownictwa medycznego (14 zespołów specjalistycznych, 47 zespołów podstawowych oraz karetką wodną stacjonującą na przystani Zalewu Zegrzyńskiego).

W bazie przy ul. Woronicza 19 powitali nas dyrektorzy Magdalena Lejza i Karol Bielski oraz kierowca ratownictwa medycznego Michał Tyborowski.  Przyjęli dostarczony sprzęt do ochrony dróg oddechowych z wdzięcznością.

Maski zostaną przekazane ratownikom medycznym. Mają zapewnić bezpieczeństwo stołecznych załóg ratunkowych, w niekończącym się, niestety, czasie pandemii COVID 19.

Warszawska Izba Gospodarcza jeszcze raz dziękuje tym wszystkim, którzy wsparli organizację koncertu charytatywnego „Solidarni z Wuhan”. Gest został doceniony przez społeczność chińską. W rezultacie jest symbolem solidarności tych, którzy są w potrzebie.

foto: Mirosław Gleb