Warszawski Tramwaj Różnorodności – Dzień dobry w Warszawie

Dodane przez: | 16 października 2017

Warszawski Tramwaj Różnorodności - Dzień dobry w Warszawie

Uwaga! Uwaga! W kalendarzu imprez warszawskich pojawiła się nowa, o tajemniczym i jednocześnie wiele obiecującym tytule „Dzień Różnorodności – Dzień Dobry w Warszawie” Wspomniana impreza swoją inaugurację miała w piątek 13.10.2017.

Główną atrakcją inauguracyjną wydarzenie, była przejażdżka „Tramwajem Różnorodności” po Warszawie. Wspomniany tramwaj wcale nie był zwykłym tramwajem. Jego wnętrze przypominało stylowy salonik. Były w nim drewniane siedzenia, stoliki i pianino. Trasa prowadziła przez Centrum – Żoliborz – Bielany, Bemowo – Wolę – Pragę i Grochów. Podczas przejazdu dookoła miasta, a podróż nim była bezpłatna, organizatorki przedsięwzięcia zapraszały Warszawiaków i gości do udziału w imprezie oraz przedstawiały jej program. W tramwaju była wspólna zabawa, panowała wesoła i iście warszawska atmosfera. Pasażerom drogę umilał DJ Mamadou Diouf z Senegalu, grający najpopularniejsze światowe przeboje. Jak zwykle, przy okazji tego typu imprez, pomyślano o upominkach dla najwdzięczniejszych uczestników imprezy, czyli o dzieciach. Początkowo oczekujący na przystankach podróżni podchodzili z rezerwą do proponowanej przejażdżki, później chętnie z tej oferty korzystali.

Warszawski Tramwaj Różnorodności - Dzień dobry w Warszawie

Tramwaj Różnorodności zainaugurował imprezę. Zasadniczy event odbył się w weekend 14 i 15.10.2017 w Centrum Wielokulturowym przy ul. Jagiellońskiej 54 na Pradze. Celem imprezy była prezentacja różnych kultur, kultur nie tylko europejskich, ale świata. W ciągu dwóch dni trwania imprezy odbyły się liczne koncerty, warsztaty, prelekcje oraz targi różnorodności, prezentujące kulturę różnych państw świata. Wydarzenie było adresowane zarówno do seniorów, jak i do rodzin z dziećmi. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Warszawski Tramwaj Różnorodności - Dzień dobry w Warszawie

Zapracowanym i znękanym codziennością ludziom, wytchnienie w postaci wspólnej zabawy z pewnością przyniosło wytchnienie. Dobry pomysł. Warto było skorzystać z zaproszenia. Organizatorkom wypada życzyć powodzenia i wielu gości w kolejnych edycjach imprezy.

tekst: Bartosz Karwacki,
zdjęcia: Bartosz Karwacki i Piotr Żyła