Wyremontowana i przebudowana porodówka w Piasecznie

Dodane przez: | 15 listopada 2017

Wyremontowana i przebudowana porodówka w Piasecznie

Sala do cięć cesarskich, wygodne wanny do relaksacji w salach porodowych i dwuosobowe sale pobytowe, a przede wszystkim zwiększone bezpieczeństwo dla mam i dzieci – to wszystko po zakończonym remoncie oferuje oddział położniczy w EMC Szpitalu św. Anny w Piasecznie.

Porodówka w Piasecznie zawsze była kameralna, a teraz dodatkowo zyskała na wygodzie i funkcjonalności. W tej chwili blok porodowy to jeden wspólny kompleks z trzema salami porodowymi, salą przedporodową, salą do cięć cesarskich i do obserwacji po cięciu. Dzięki temu w razie konieczności cesarskie cięcie można przeprowadzić znacznie szybciej i sprawniej. Pierwsze dziecko w nowej sali przyszło na świat 27 października. Chłopczyk i jego mama czują się dobrze.

„Przy wyposażaniu sal porodowych i całego oddziału priorytetem było bezpieczeństwo. Dlatego u każdej rodzącej prowadzony jest ciągły monitoring zapisów KTG, a we wszystkich salach porodowych znajdują się stanowiska do resuscytacji noworodka” – powiedziała Beata Matyj, położna z EMC Szpitala św. Anny.

Rodzące mamy mogą wybierać spośród szerokiego wachlarza form opieki okołoporodowej oraz aktywnych metod rodzenia przy użyciu taśm, drabinek, piłek i worków sako. Pacjentki, które chcą zmniejszyć poziom stresu, mogą w trakcie porodu sięgnąć po kąpiel relaksacyjną.

Po narodzinach dzieci przebywają z mamami na oddziale wyposażonym w specjalistyczny sprzęt dla noworodków, m.in: 5 stanowisk do resuscytacji z respiratorem oraz system n-CEPAP do nieinwazyjnego wspomagania oddechu.

Sale pobytowe dla mam i dzieci są teraz tylko 2 osobowe – kameralne, z indywidualnymi stanowiskami do przewijania i pielęgnacji noworodka i wygodnymi łóżkami. Szpital wprowadził również możliwość odpłatnego pobytu w sali premium, w której nawet najbardziej wymagająca pacjentka poczuje się jak w domu. W tej sali na mama może swojego maluszka ułożyć w kołysce.

Każdego roku na świat w piaseczyńskim szpitalu przychodzi ponad 1 300 dzieci.

źródło: Centrum Prasowe PAP