Zagrali dla powstańców. Miuosh i goście w Parku Wolności

Dodane przez: | 29 lipca 2019
Miuosh

Miuosh

W ramach obchodów 75. rocznicy Powstania Warszawskiego, w sobotę 27 lipca, odbył się koncert „Powstanie”, który przygotował Miuosh wraz z FDG. Orkiestrą. Koncert odbył się w Parku Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego.

Mioush do udziału w koncercie zaprosił znanych i cenionych artystów: Belę Komoszyńską, Wojciecha Waglewskiego, Natalię Grosiak, Darię Ryczek oraz Mateusza Koniecznego.

Bela Komoszyńska

Bela Komoszyńska

Oprócz najnowszych utworów Miuosha z albumu MIUOSH I SMOLIK I NOSPR pojawiły się także piosenki skomponowane przez Smolika pochodzące z albumu „Historie” z 2016 r. Inspiracją do stworzenia albumu były opowieści osób, które przeżyły Powstanie Warszawskie – Aliny Augustowskiej-Mrozowskiej, Ireny Łoś, Danuty Szlajmer i Henryka Stefana Kaweckiego. Historie te opowiadają, jakie piętno odcisnęła wojna na życiu powstańców po 1944 r., o tym, jak dalej potoczyły się losy mieszkańców Warszawy, które, choć przejmujące i dramatyczne, niejednokrotnie kończyły się szczęśliwie.

Mateusz Konieczny

Mateusz Konieczny

Muzykę na płytę „Historie” skomponował Smolik, teksty napisali Natalia Grosiak i Miuosh.

Publiczność dopisała frekwencją, ale także niebywałą wytrwałością – w trakcie koncertu nad Warszawą przeszła burza z oberwaniem chmury. Nie przeszkodziło to jednak publiczności, aby obejrzeć ten pełen energii i emocji koncert do końca.

Daria Ryczek

Daria Ryczek

Jak co roku, jednym z najważniejszych momentów obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego będzie Godzina „W” – moment, w którym zawyją syreny nie tylko w Warszawie, ale i całej Polsce. Moment, w którym na moment zamierają miasta, a ludzie przystają by oddać hołd poległym powstańcom.

Natalia Grosiak

Natalia Grosiak

(AM)