Zaproszenie do udziału w Konferencji poświęconej Nowym Międzynarodowym Szlakom Transportowym, 14.05.2018

Dodane przez: | 8 maja 2018

Krajowa Izba Gospodarcza, wychodząc naprzeciw aktualnym potrzebom polskiej gospodarki w zakresie transportu i logistyki organizuje konferencję poświęconą Nowym Międzynarodowym Szlakom Transportowym – Międzynarodowej Transkaspijskiej Trasie Transportowej (TMTM) oraz Korytarzowi Południe-Zachód. Rozwój obydwu tras w znaczący sposób usprawni handel pomiędzy Azją i Europą. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo infrastruktury. Wydarzenie organizowane jest we współpracy z ambasadami Azerbejdżanu, Gruzji, Kazachstanu, Ukrainy oraz PKP S.A.

Konferencja odbędzie się 14 maja br. w siedzibie KIG przy ulicy Trębackiej 4 w Warszawie w godzinach 10.00 – 15.00 (rejestracja od godz. 9.30). Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, prosimy o dokonanie wcześniejszej rejestracji poprzez formularz.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką Nowych Międzynarodowych Szlaków Transportowych, a zwłaszcza firmy zajmujące się logistyką oraz handlem na obszarze, który obejmują szlaki.

Region Europy Centralnej i Wschodniej, w którym Polska ma kluczowe położenie, jest ważnym punktem na trasie nowych szlaków transportowych łączących Azję i Europę. Polska upatruje w nich szansy dla siebie na wielopłaszczyznowy rozwój: ośrodków miejskich, centrów logistyczno – magazynowych i produkcyjnych, infrastruktury drogowej i kolejowej, aby efektywnie konkurować z najważniejszymi podmiotami światowego życia gospodarczego w sferze handlu i transportu.

Liczymy, ze konferencja przybliży polskim przedsiębiorcom możliwości rozwoju własnej działalności i przyszłość w zakresie nowych szlaków transportowych.

Trasa TMTM – Wiedzie szlakiem kolejowym z Chin przez kraje Azji Centralnej do Euroterminalu Sławków. Stanowi alternatywę dla istniejącego korytarza transsyberyjskiego.

Trasa Południe – Zachód – ma połączyć Indie i Iran z Europą przez Ukrainę, Gruzję i Azerbejdżan. Nowa trasa Indie – Europa połączy linie kolejowe i drogi morskie i będzie wiodła Linią Hutniczo-Szerokotorową do Euroterminalu Sławków. Szlak ten będzie miał również odnogi w Turcji i Rosji.

Kontakt: