Zaproszenie: Misja gospodarcza do Moskwy i Kazania

Dodane przez: | 9 lutego 2018

Misja gospodarcza do Moskwy i Kazania

Krajowa Izba Gospodarcza we współpracy z Izbą Handlowo-Przemysłową Federacji Rosyjskiej oraz Izbą Handlowo-Przemysłową Republiki Tatarstanu zaprasza do wzięcia udziału w misji gospodarczej do Rosji, która odbędzie się w połowie kwietnia 2018 roku. Program misji przewiduje organizację forów biznesu i indywidualnych spotkań B2B w dwóch znaczących ośrodkach gospodarczych: Moskwie i Kazaniu (stolicy Tatarstanu), a także wizytę w Specjalnej Strefie Ekonomicznej – Alabuga.

O KIERUNKU MISJI

Moskwa – stolica Rosji, zamieszkiwana jest przez ponad 12 mln osób. Jest ona największym i najbardziej dynamicznie rozwijającym się ośrodkiem gospodarczym kraju, wytwarzającym około 15% PKB kraju. Do Moskwy trafia ok. 50% polskiego eksportu do Rosji. Ze względu na swoje znaczenie Moskwa jest jednym z dwóch rosyjskich miast o znaczeniu federalnym. Głównymi gałęziami gospodarki miasta są przemysł chemiczny, metalurgiczny, spożywczy, tekstylny, meblarski, energetyczny i IT.

Kazań – stolica Tatarstanu, republiki w składzie Federacji Rosyjskiej zaliczającej się do najbardziej rozwiniętych gospodarczo obszarów kraju. Tatarstan jest drugim najbardziej uprzemysłowionym podmiotem FR. Dominującą gałęzią lokalnej gospodarki jest przemysł petrochemiczny, maszynowy i spożywczy. W czasach radzieckich miasto był liderem w produkcji uzbrojenia. Obecnie inwestuje się w zaawansowane technologie. W Kazaniu mieści się największy w Rosji i jeden z największych w Europie Wschodniej parków technologii IT.

RAMOWY PROGRAM WYDARZENIA

Pobyt w Moskwie:

  • Rosyjsko-Polskie Forum Biznesu
  • Spotkanie z rosyjskimi przedsiębiorcami i spotkania B2B
  • Wizyta w polskiej placówce dyplomatycznej

Pobyt w Kazaniu:

  • Tatarsko-Polskie Forum Biznesu
  • Spotkanie z rosyjskimi przedsiębiorcami i spotkania B2B
  • Wizyta w Specjalnej Strefie Ekonomicznej Alabuga

KOSZT MISJI OBEJMUJE

– organizację misji oraz opiekę organizacyjną przedstawiciela KIG podczas misji
– przelot na trasie Warszawa-Moskwa- Kazań-Moskwa-Warszawa
– transport z i na lotniska w Moskwie i Kazaniu
– transport do i z hotelu oraz transporty lokalne związane z miejscami docelowymi misji
– rezerwację dla grupy w hotelach w Moskwie i Kazaniu (płatne ma miejscu przez uczestnika)
– realizację procedury wizowej
– ubezpieczenie
– przygotowanie materiałów promocyjno-informacyjnych o uczestnikach misji dla lokalnych partnerów i rozmówców biznesowych
– program towarzyszący

REJESTRACJA

Zapraszamy do zgłaszania wstępnego zainteresowania udziałem w misji gospodarczej za pośrednictwem poniższego formularza. Po zarejestrowaniu przekazane zostaną szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia.

REJESTRACJA-ONLINE

KONTAKT

Piotr Lipiec
Krajowa Izba Gospodarcza
Biuro Współpracy z Zagranicą
Tel: +48 22 630 96 06
Fax: +48 22 630 95 59
e-mail: plipiec@kig.pl