Zaproszenie na debatę on-line „Czy polska gospodarka może działać bez węgla?”

Dodane przez: | 10 października 2017

WęgielFundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju oraz Fundacja im. Heinricha Bölla w Warszawie zapraszają w dniu 12 października o godz. 11:00 na debatę pt. „Czy polska gospodarka może działać bez węgla?”.

Głównym ekspertem podczas debaty będzie dr Andrzej Kassenberg, wieloletni prezes Instytutu na rzecz Ekorozwoju. Debata będzie moderowana przez Bartłomieja Derskiego, redaktora portalu WysokieNapięcie.pl, patrona medialnego debaty. W październikowej debacie wezmą udział również: Bogusława Matuszewska z Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet, była wiceprezes zarządu ds. strategii i rozwoju Polskiej Grupy Energetycznej; Janusz Steinhoff – przewodniczący Rady Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, były wicepremier i minister gospodarki; Jarosław Wajer – partner w firmie Ernst &Young w dziale Doradztwa Biznesowego.

Uczestniczki i uczestnicy debaty będą dyskutować o tym, jakie szanse gospodarcze wiążą się ze zmniejszaniem uzależnienia Polski od węgla. Prędzej czy później odejście od energetyki węglowej będzie konieczne, lecz nie musi oznaczać osłabienia konkurencyjności polskiej gospodarki, a przeciwnie – w dłuższej perspektywie to szansa na innowacyjny rozwój. Dla takiej transformacji energetycznej istotnie znaczenie mają innowacyjne mikro i małe instalacje wytwarzające energię elektryczną, rozproszenie oraz inteligentne systemy zarządzania energią.

Pobierz bezpłatną publikację ATLAS WĘGLA

Zobacz debatę „Dlaczego węgiel tanieje?”

Zobacz debatę „Jaką energetykę warto dotować?”

źródło: Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju / Centrum Prasowe PAP