Zaproszenie na wernisaż Ewy Bathelier – 7 grudnia 2017 r.

Dodane przez: | 29 listopada 2017

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na wernisaż obrazów Ewy Bathelier zatytułowany „Zbroje i misiurki”, który odbędzie się w czwartek – 7 grudnia 2017 roku o godz. 19:00 w Sarapata Art Gallery przy ul. Nowogrodzkiej 8 w Warszawie.

Ewa Bathelier, urodziła się w Warszawie, mieszka i pracuje we Francji. Studia ukończyła na warszawskim Uniwersytecie Medycznym a następnie edukację kontynuowała we Francji w Instytucie Tłumaczeń i Stosunków Międzynarodowych w Strasbourgu. Artystka poświęciła się wyłącznie sztuce, która była i jest jej życiową pasją. Zajmuje się głównie malarstwem ale także fotografią, scenografią teatralną, grafiką oraz designem.

Ewa Bathelier skupia się przede wszystkim na temacie sukni pozbawionej ciała (absence / présence). Jej obrazy znajdują się w wielu galeriach na świecie m.in. w Nowym Jorku, Rzymie, Miami, Mexico City, Oslo, Bordeaux, St. Tropez, Melbourne.

Sarapata Art Gallery jako jedyna galeria w Polsce dostąpiła zaszczytu mogąc nawiązać na stałe współpracę z Artystką. Atmosferę i sens jej obrazów doskonale oddaje to co napisała pisarka francuska Amelie Nothomb – „Dzięki Ewie Bathelier zrozumiałam, że suknia też może być naga”.

Ze względu na charakter zamknięty wydarzenia, uprzejmie prosimy o potwierdzenie przybycia drogą mailową bądź telefoniczną.

Aleksandra Kabańska
Sarapata Gallery Manager
tel. 501 375 891
mail: sarapataartgallery@gmail.com