Znikają wysepki na A2 pod Pruszkowem

Dodane przez: | 15 marca 2019

Znikają wysepki na A2 pod Pruszkowem

Kierowcy doczekają się sprawniejszego przejazdu autostradą A2 pod Pruszkowem. Ruszyła tam rozbiórka wysepek w niedziałającym punkcie poboru opłat.

Rozebranych zostanie siedem wysp segregacyjnych i wyremontowana nawierzchnia betonowa. Prace związane z rozbiórką prowadzone są w centralnej części PPO i nie powodują utrudnień w ruchu, który odbywa się dwoma skrajnymi pasami po obu stronach placu. Po wykonaniu oznakowania poziomego i ustawieniu barier kierowcy będą mieli do dyspozycji dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Ruch będzie odbywał się płynnie, bez ograniczenia prędkości tak jak obecnie. Zakończenie robót przewidziano na 30 czerwca br.

Dodatkowe pasy ruchu

Autostrada A2 na odcinku od granicy z woj. łódzkim do węzła Konotopa pod Warszawą ma być poszerzona. Trwa przetarg na wykonawcę robót. Jego zadaniem będzie zaprojektowanie dodatkowych pasów ruchu po wewnętrznych stronach obu jezdni istniejącej autostrady A2 na terenie woj. mazowieckiego na długości ok. 43 km. Projektant wykorzysta pod dobudowę pasów ruchu szeroki pas dzielący, który został wybudowany podczas realizacji autostrady. Docelowo A2 będzie miała od węzła Konotopa do węzła Pruszków dwie jezdnie po 4 pasy ruchu, natomiast dalszy odcinek do granicy województwa mazowieckiego będzie posiadał 2 jezdnie po 3 pasy ruchu.

źródło: GDDKiA