Jarosław Kret na podium

Dodane przez: | 5 grudnia 2018
Sjesta w Morzu Martwym

Sjesta w Morzu Martwym

Jarosław Kret zajął drugie miejsce w tegorocznej, 12. edycji międzynarodowego konkursu prezentacji pogody Wettergipfel 2018 w Ischgl w Austrii.

Pierwsze miejsce w stawce najlepszych prezenterów pogody w Europie zajęli Marco Kaschuba i Björn Goldhausen z niemieckiego serwisu wetteronline. Trzecia była Christa Stipp z niemieckiego ZDF. W tym roku w konkursie wzięło udział 35 prezenterów z 12 krajów. Najwięcej z nich pochodziło w Niemiec, byli też przedstawiciele m.in. Danii, Czech, Polski, Austrii, Szwajcarii i Beneluksu.

Jarosław Kret w ubiegłym roku wygrał konkurs Wettergipfel. Wcześniej dwie nagrody otrzymały prezenterki pogody TVN Meteo – w 2014 roku pierwsze miejsce zajęła Anna Dec, a w 2012 roku drugie Weronika Diallo.

Pogoda dla narciarzy

O sukcesie Jarosława Kreta miło nam poinformować tym bardziej, że prezenter współpracuje z Warszawską Izbą Gospodarczą i Stowarzyszeniem Polskich Mediów. Jego prognoza pogody na grudzień w Dolomitach zainteresuje narciarzy wybierających się do Włoch. Można ją obejrzeć tu:

W Ziemi Świętej

Jarosław Kret, archeolog z wykształcenia, jest także autorem kilku książek podróżniczych, m.in. „Moja Ziemia Święta”. Bywał tu wielokrotnie, zjeździł z plecakiem wzdłuż i wszerz. O jego wiedzy, talencie i poczuciu humoru mogli się przekonać uczestnicy wyjazdu do Ziemi Świętej organizowanego przez Warszawską Izbę Gospodarczą i Stowarzyszenie Polskich Mediów w październiku tego roku. Jarosław Kret był jednym z dwóch przewodników podczas tej wyprawy. Kolejne wyjazdy do Ziemi Świętej planowane są na Wielkanoc i Boże Narodzenie w roku 2019.

Uczestnicy wyprawy do Ziemi Świętej. Jarosław Kret w środku (w czarnej koszulce) / foto: Michał Mruk

Uczestnicy wyprawy do Ziemi Świętej. Jarosław Kret w środku (w czarnej koszulce) / foto: Michał Mruk

(gp), press