12-14 listopada 2020: II edycja targów EXPORT EXPO oraz IV Kongres Gospodarczy Europy Centralnej i Wschodniej

Dodane przez: | 1 kwietnia 2020

Targi EXPORT EXPO i Kongres Gospodarczy Europy Centralnej i Wschodniej przez ostatnie lata kojarzyły się z majem. Jednak ten rok zaczął się pod znakiem koronawirusa i rzeczywistość układa nowe kalendarze. Spotkania przedsiębiorców Europy i świata planowane są na 12-14 listopada 2020 roku.

Oba wydarzenia będą w tym roku miały charakter wyjątkowy. Świat, uporawszy się z problemem zdrowotnym, stanie w obliczu niespotykanego dotąd wyzwania gospodarczego. Po epidemii gospodarka zmieni się nieodwracalnie, pojawią się nowe szanse, nowe sektory, ale także nowe zagrożenia. Kolejna edycja targów EXPORT EXPO i Kongresu Gospodarczego Europy Centralnej i Wschodniej będzie płaszczyznę do tak potrzebnej wymiany doświadczeń i nawiązania efektywnych kontaktów w nowej epoce gospodarki międzynarodowej.

Tak było w PTAK Warsaw Expo w Nadarzynie koło Warszawy podczas poprzednich edycji wydarzeń organizowanych przez Warszawską Izbę Gospodarczą. Skupiały one eksporterów z Europy Centralnej i Wschodniej reprezentujących takie branże jak: produkcja i przetwórstwo żywności, nowe technologie, energia odnawialna, e-usługi, maszyny i urządzenia, sprzęt rolniczy, akcesoria dziecięce, turystyka, turystyka medyczna, nowe technologie w medycynie, produkty luxury.

Wystawcy – eksporterzy, producenci i usługodawcy mieli wyjątkową okazję zaprezentować swoją ofertę zaproszonym kupcom (Hosted Buyers) z Polski i zagranicy.

Z programu Hosted Buyers, w ramach którego zapraszamy handlowców z Europy Centralnej i Wschodniej oraz krajowychrocznie korzystało ok. 2000 przedsiębiorców.Zapewnialiśmy im transport autokarem, nocleg, wyżywienie, udział w targach wraz z wcześniej umawianymi spotkaniami z wystawcami. Obecnie w programie mamy też przyjęcie ok. 4000 rodzimych przedsiębiorców, zapewniając im, tak jak partnerom z zagranicy, transport autokarem, wyżywienie oraz wcześniej umawiane spotkaniami z wystawcami.

KongresGospodarczy Europy Centralnej i Wschodniej oraz targi EXPORT EXPO to miejsce donawiązania współpracy samorządu gospodarczego z sąsiadami z zagranicy. Jeśli potwierdzą się prognozy rozwoju sytuacji w Polsce i na świecie potrzeba współpracy, spotkań, wymiany myśli, towarów i usług będzie ogromna. Dotychczasowy porządek gospodarczy rozsypuje się na naszych oczach. Warszawska Izba Gospodarcza planuje dołożyć cegiełkę do jego odbudowy. Z taką nadzieją podajemy Państwu nowe terminy spotkań ludzi biznesu i samorządu gospodarczego.

www.exportexpo.org
www.kongresgospodarczy.org

WIG